resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Yaşam 1 Temmuz 2022 51 Görüntüleme

İyi Parti’den İnternet Medya Birliği ve AFİHAD’a ziyaret

İyi Parti Heyeti Afyonkarahisar İnternet Medya Birliği ve Afyonkarahisar İnternet Haberciler Derneği’ne (AFİHAD) bir ziyaret gerçekleştirdi.

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu İyi Parti Afyonkarahisar İGM Üyesi Alper Yağcı ve İyi Parti İl Teşkilatı mensupları Afyonkarahisar İnternet Medya Birliği ve Afyonkarahisar İnternet Haberciler Derneği’ni (AFİHAD) ziyaret etti.

Ziyaret İyi Parti Heyeti’ni Afyonkarahisar İnternet Medya Birliği Başkanı Soner Gürsan ve Afyonkarahisar İnternet Haberciler Derneği (AFİHAD) Başkanı İsmail Ögeday karşıladı.

Faaliyetler hakkında bilgi verdi, internet haberciliğinin sorunları dile getirildi

Soner Gürsan İnternet Medya Birliği’nin çalışmaları ve faaliyetleri ile ilgili olarak Başkan Mısırlıoğlu ve heyete bilgiler verdi. İnternet Habercileri Derneği Başkanı İsmail Ögeday’da yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek internet haberciliğinin sorunlarını dile getirdi.

Başkan Mısırlıoğlu, basın mensuplarının sorunlarını yakından takip ettiğini yapılması gereken ne varsa taşın altına elini koyacakları ifadelendirdi. Ardından Başkan Mısırlıoğlu yaptıkları ziyaretlerle ve saha çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

“Afyonkarahisar’da İyi Parti’ye güven artarak devam ediyor”

Başkan Mısırlıoğlu verdiği bilgilerde şu ifadeleri kullandı;

“Bizler iyi Parti olarak, sürekli halkın içinde ,vatandaşın yanında ve sahadayız, izlemlerimiz ve gözlemlerimiz partimiz açısından, son derece güzel şimdiden şunu ifade edebilirim Afyonkarahisar’da yüzde ellilik bir kesimin bizlere olan, güveni artarak devam ediyor yani vatandaşlar bize güveniyor.

Bir defa söz konusu bu kesimin kesin olarak yüzde yirmi beşi bize oyunu verecek. Biz buna eminiz. Geriye kalan kesim ise vermeyi düşünüyor. İktidar partisi sürekli olarak, 20 yıldır aynı algıyla geliyor. Artık vatandaş aynı tas aynı hamam kurgusu üzerinden yapılan siyaseti istemiyor. Bunları bizler bizzat sahada görüyoruz. Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan bu dönem normalde aday olamıyor. Çünkü sistem bunu öngörmüyor.

Aday olması için meclisin seçimi erken seçime götürmesi gerekiyor ancak o şekilde Sayın Erdoğan’ın adaylığı söz konusu olabilir. Öte yandan, vatandaşlarımız bu seçimde iki farklı oy kullanacak birincisi Cumhurbaşkanının resmi olduğu oy pusulasına oyunu kullanacak diğer oyunu da parti amblemlerinin olduğu oy pusulası üzerinde Milletvekili oyunu kullanacak. Partili bir Cumhurbaşkanı olmaz olamaz biz işte bu yüzden parlamenter sistemden yanayız. Cumhurbaşkanının görev ve yetkileri farklıdır, milletvekillerinin görev ve yetki alanları daha farklıdır.

“İyi Parti gümbür gümbür geliyor”

O makam bir temsil makamıdır. İç siyaset çok farklıdır. O nedenle şu an ki sistem yani Partili Cumhurbaşkanlığı ya da başkanlık sistemi resmen bir deli gömleğidir. Bizim bir an önce bu gömleği çıkarıp bir kenara atmamız lazım. Şu an AKP’nin oy oranı yüzde otuzlarda iki vekil bile zor çıkarırlar. Ama inşallah, İyi Parti gümbür gümbür geliyor, halk bizi çağırıyor, Allah izin verirse biz parti olarak, en az üç vekil çıkaracağız. Partimiz bu yönde emin adımlarla ilerliyor, partimiz her geçen gün büyüyor. Allah nasip ederse bizler iktidar olduğumuz takdirde Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, bize oy versin ya da vermesin herkesi kucaklayacağız, bu anlamda da bir Afyon masasını oluşturmayı hedefliyoruz.

“Çalışmalarımız devam edecek, laf olsun diye gezmiyoruz”

Herkesi dinliyoruz kimseyi ayırmadan, her kesimi kucaklıyoruz. Gittiğimiz her yerde, sorunları dinliyor ve rapor halinde, sorunları toplayıp ona göre çözüm önerileri üretiyoruz. Sizlerde az çok bazı konulardan haberdarsınız gündemde, EYT sorunu emeklilerin intibak yasası, İnternet haberciliği ve basının sosyal medyanın sorunu çözsünler neden çözmüyorlar? Allah izin verirse bu yönde, çalışmalarımız devam edecek, biz laf olsun diye gezmiyoruz. Afyonkarahisar’da 4 tane vekil iktidarın vekili var. Allah aşkına hangi bir gün Cumhurbaşkanı ile görüşüp halkın sorunlarını yerinde çözmek için görüşme sağlamışlar. Ne Eroğlu ne Özkaya ne Yurdunuseven ne de Taytak.

“Biz bir çınarsak ilçelerimizde bu çınarın dalları konumunda olacak”

Her şey onların elinde, basit bir kentsel dönüşüm problemini bile halledemediler, bu halk ne istedi de hangi yetkiyi istedi de vermedi onlara ama maalesef gelin görün ki halkımızın bu sesliği sandığa yansıyacak ve halkımız gerekeni yapacaktır. Bizler dedik ya kimseyi ayırmayacağız Özellikle ilçelerde yaşanan Mikro milliyetçilik konusunda gereken adımlarımızı atacağız. Biz bir çınarsak ilçelerimizde bu çınarın dalları konumunda olacak. Hep birlikte ortak akılla sorun ve problemlerimize eğileceğiz. Birlikte çözüm önerilerini masaya yatıracağız.

Allan’ın izni ile Türk Milletini yeniden başı dik ,gururlu bir şekilde yeniden ayağa kaldıracağız. Biz kuru kuruya bunlar gitsin demiyoruz, eğer düzeltebiliyorlarsa kalsınlar becerebiliyorlarsa kalsınlar ama maalesef bu zamana kadar düzelen hiçbir şey olmadı tam tersine daha da kötüye gitti. Biz hazırız, derdimiz kötülemek, karalamak ve kirli siyaset değil hiçbir zamanda olmadı” İfadelerine yer verdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil