FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, Politika 19 Mayıs 2021 672 Görüntüleme

İYİ Parti’den 19 Mayıs Kutlaması

İYİ Parti Afyonkarahisar Teşkilatı Kocatepe Parkındaki Atatürk Anıtına çelenk koyup ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenini gerçekleştirdi.

Kocatepe Parkındaki Törene İYİ Parti İl, Merkez İlçe, Kadın Kolları ve Gençlik kolları ile Meclis üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının akabinde İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu tarafından Atatürk Anıta çelenk koyuldu. Daha sonra İYİ Parti Gençlik Kollar Başkanı ve Merkez İlçe Gençlik Kolları başkanı birer konuşma yaptılar.

Geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceğiz
İYİ Parti gençlik Kolları Başkanı Enes Kamburoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi.“ Geçmişini, tarihini, kültürünü bilen özüne ve geçmişine sahip çıkan ve bunu da gençlerine aktarabilen toplumlar ilelebet yaşama hakkına sahiptirler. Bu bilinçle 19 Mayıs 1919’da ilk bağımsızlık ateşini yakan Atatürk, yapmış olduğu çalışmalar ve gerçekleştirdiği kongreler ile Kurtuluş Savaşı’nı ona inanan milleti ile birlikte sürdürmüş, kazanılan bu zaferin devam etmesi ve vatanımızın kalkınması için gençlere olan güveni sebebiyle de bugünü biz gençlere armağan etmiştir. Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak bizler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içinde hareket ederek, geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceğiz.

Yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde, nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmek için bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” sözünü rehber edinerek çok çalışıp verilecek olan görevi en iyi şekilde yapacağımızdan sizlerin de şüphesi olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı tebrik ediyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.

İYİ Parti Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mert Karaağaç Gençliğin Atatürk’e cevabını okudu. Ey Büyük Ata,Varlığımızın en kutsal temeli olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyetinin sonsuz bekçisiyiz. Bu karar, değişmez irademizin ilk ve son anlatımıdır. İstikbâlde, hiçbir kuvvet bizi yolumuzdan döndürmeyecektir. Bizler, bütün hızımızı senden, ulusal tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez inanç ateşinden alıyoruz. Senin kurduğun güçlü temeller üzerinde attığımız her adım sağlam, yaptığımız her atılım bilinçlidir. En kıymetli emanetimiz olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti, varlığımızın esası olarak, eğilmez başların, bükülmez kolların, yenilmez Türk evlatlarının elinde sonsuza dek yaşayacak ve nesillerden nesillere devredilecektir. İstiklâl ve Cumhuriyetimize kastedecek düşmanlar, en modern silahlarla donanmış olarak, en kuvvetli ordularla üzerimize saldırsalar dahi, ulusal birliğimizi ve yenilmez Türk gücünün zerresini bile sarsamayacaktır. Çünkü, bu aziz vatanın toprakları üzerinde yetişen azimli ve inançlı Türk gençliği, dökülen temiz kanların ve Cumhuriyet devrimlerimizin aydın ürünleridir. Vatanın ve milletin selameti için her zorluğa iman dolu göğsümüzü germek, gerçek amacımız olacaktır.

Ey Türk’ün büyük Ata’sı !
İstiklâl ve Cumhuriyetimizi korumak gerektiği zaman, içinde bulunacağımız durumlar ve şartlar ne olursa olsun, kudret ve cesaretimizi damarlarımızdaki asil kandan alarak, bütün engelleri aşıp her güçlüğü yenmek azmindeyiz.

Türk gençliği olarak özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin, cumhuriyet ve devrimlerin yılmaz bekçileriyiz. Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize, namus ve şeref sözü verir, kendimizi büyük Türk ulusuna adarız. Türk Gençliği”

İYİ Parti 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı töreni 10.Yıl marşının coşku ile hep birlikte söylenmesinden sonra sona erdi.

Etiketler:

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil