FLAŞ HABER:
Ana Sayfa İlçeler, Politika 17 Ağustos 2021 206 Görüntüleme

İYİ Parti Antalya Milletvekili SUBAŞI, Bolvadin Esnafının Sorunlarını Dinledi

İYİ Parti Bölge Milletvekilimiz Antalya Milletvekili (Antalya eski Büyük şehir Belediye Başkanı) Hasan Subaşı ilimize gelerek İl Başkanımız Muhammed Mısırlıoğlu’nun hazırlamış olduğu program kapsamında Bolvadin İlçemizde Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı İbrahim Çürük, Ziraat Odası Başkanı Fikret Dayı, Ticaret Borsa Başkanı Abdulkadir Boyar, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan vekili Süleyman Toker, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uğur Fidan’ı ziyaret etti.

İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu ve Yönetim Kurulu, Bolvadin İlçe Başkanı Süleyman Toker ziyaretlere katıldılar.
Ziyaretlerde konuşan İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu, “Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda STK’larımızı ziyaret ederek esnafımızın sorunlarını yerinde tespit ediyoruz. Bugün de Bölge Milletvekilimiz Sayın Hasan Subaşı programımıza katıldılar. Sizlerin sorunlarını sizden bilgi alarak TBMM’de grup toplantısında ve basın toplantısında kamuoyuna duyuracaklar” dedi.
STK Başkanları ziyaretlerde esnafımızın sorunlarını İYİ Parti Bölge Milletvekilimiz Hasan Subaşı’ya aktardılar.

Başkanlar açıklamalarında; “Esnafımız büyük bir ekonomik sıkıntı içerisinde. Esnafımızın yüzde sekseni kredi ile ayakta kalmaya çalışıyor. Kredi faizleri aşırı yüksek. Esnafımız yapılandırdığı borcunun vergisini dahi ödeyemiyor. Düşük faizli kredi esnafımıza sağlanmalı. Sizler bizim sesimiz olun. Bağ-Kur prim borçları yeniden yapılandırılmalı. Hibe desteğine ihtiyacımız var” diyerek ortak sorunlarını yansıttılar.

Milletvekili Hasan Subaşı da, “Sorunlarınızı çok güzel anlattınız. Sizlerin sorunlarını yansıtmak bizim boynumuzun borcu. Esnafımızın sorunları çözülmeden ülkemizin rahata ermesi mümkün değil. Misafirperverliğiniz için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil