FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, İlçeler, Politika 3 Eylül 2020 313 Görüntüleme

İSCEHİSAR MERMER MOZAİĞİ, GAZİANTEP ÜZERİNDEN DÜNYAYA AÇILACAK

İlçemizde kadınlarımız tarafından üretilen el emeği göz nuru mermer mozaikler yapılacak olan işbirliği ile Gaziantep’te sergilenerek satışa sunulacak.

Belediye Başkanımız Ahmet ŞAHİN, “İşbirliği görüşmeleri kapsamında Başkan Yardımcımız Gülsefa Azgın ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Ahmet Zeybek’le, Gaziantep’e giderek TBB ve Gaziantep BŞB. Başkanı Fatma Şahin ve Kültür ve Turizm Daire Başkanı Oya Alpay ile görüşerek istişarelerde bulunduk.

Dünyaca ünlü Zeugma (çingene kızı) Mozaiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesinde sergilenmekte ve dünyanın dört bir yanından yıllık 1,5 milyon turist tarafından ziyaret edilmekte. Turizm potansiyelini göz önünde bulundurarak ilçemizde kadınlarımız tarafından üretilen el emeği göz nuru mermer mozaiklerimizin sergilenerek satışa sunulması adına ziyaretimizi gerçekleştirerek incelemelerde bulunduk. İlçemiz adına çok verimli bir ziyaret oldu.

İlgi ve alakalarından dolayı başta TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin olmak üzere, Kültür ve Turizm Daire Başkanı Oya Alpay’a, Şube Müdürü Hülya Akdağ Yıldız’a ve tüm personele teşekkür ediyorum.

İscehisar’ımızın adını her alanda dünyaya duyurmak adına çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Başkan Şahin günün anısına, Başkan Fatma Şahin ile Kültür ve Turizm Daire Başkanı Oya Alpay’a hediye takdim etti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil