FLAŞ HABER:
Ana Sayfa İlçeler 18 Mart 2021 326 Görüntüleme

İscehisar Belediyesi ile AKÜ Arasında Jeotermal İşbirliği Anlaşmasına Varıldı

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet ŞAHİN, Genel Koordinatör Ahmet Yılmaz ve İSJET A.Ş. Genel Müdürü Hasan Hüseyin Bakır ile birlikte Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yıldız ve Dekan Yardımcıları ile jeotermal alanda ilçemizde yapılacak olan çalışmalar ile ilgili görüştü.

Başkan Şahin, “AKÜ Mühendislik Fakültesindeki değerli hocalarımızın Afyonkarahisar ve bölgede yaptıkları bilimsel saha çalışmalarındaki tecrübelerinden faydalanarak 24 Milyon M2’lik yeni sıcak su sahamızda arama, jeolojik etüt, rezistivit etütü, manyetotellurik ölçüm, graite manyetik ölçümü ve radon ölçümü konularında çalışmalar yapacağız.

Afyon Kocatepe Üniversitesi, İscehisar Belediyesi ve Danışman firmamız AFJET A.Ş. işbirliği ile ilçemizde bulunan yeraltı kaynaklarını gün yüzüne çıkarıp mermerin başkenti İscehisar’ımızın adını termal alanında da dünyaya duyurarak ilçemizi termal turizm merkezi haline getireceğiz.

Gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra kısa süre içerisinde AKÜ ile işbirliği protokolü imzalayarak çalışmalarımıza start vereceğiz.” dedi.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil