resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Ekonomi 20 Kasım 2021 279 Görüntüleme

İl Özel İdaresi 2022 yılı bütçesi 215 milyon TL

İl Özel İdaresi 2022 Yılı Mali Bütçesinin görüşüldüğü İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları, Meclis Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında yapılan son birleşimle tamamlandı.

İGM Başkanı Burhanettin Çoban bütçeyle ilgili yaptığı konuşmada “Bir aylık çalışmanın sonucunda belirlenen 215 Milyon TL’lik bütçe ile köylerde ikamet eden vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttırmak ve çağın gereklerine uygun hizmetler yapmayı hedefliyoruz. Bu çerçevede köylerimizde sürdürdüğümüz altyapı hizmetlerinin yanında turizm başta olmak üzere eğitimden spora, sağlıktan tarıma kadar birçok kamu yatırımı, kültürel ve sosyal içerikli hizmetlerin de içerisinde yer alamaya gayret ediyoruz.

2022 Yılı bütçesinin belirlenmesinde Kasım ayı boyunca yoğun bir süreç yaşadıklarını kaydeden Başkan Çoban, “Plan Bütçe Komisyonumuza ve bu süreçte komisyon çalışmalarına destek veren Genel Sekreterimize, Birim Müdürlerimize, İlgili Kurum Müdürlerimize, Meclis Üyelerimize ve Muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Bu vesileyle 2022 yılındaki çalışmalarımıza olanak sağlayacak bütçemizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Plan Bütçe Komisyonunun Kasım ayı boyunca ihtisas komisyonları, ilgili kurum müdürleri ve İl Özel İdaresi birim müdürleriyle yaptığı yoğun çalışmalar neticesinde İl Özel İdaresi 2022 yılı mali bütçesine son şekli verildi. Plan Bütçe Komisyon raporunu Meclise sunan Komisyon Başkanı Şener Çalışan, Afyonkarahisar İl Özel İdaresi 2022 Yılı Mali Bütçesinin, komisyonca 215 Milyon TL olarak belirlendiğini ifade etti.

Komisyon raporunun okunması ve üye görüşlerinin alınmasının ardından Meclis oylamasına sunulan 215 Milyon TL’lik, Plan Bütçe Komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıya; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy, İl Genel Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri katıldı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil