Ana Sayfa Gündem 1 Nisan 2021 269 Görüntüleme

İl Başkanları Teknofest İçin Bir Araya Geldi

Türkiye Büyük Millet Meclisinde grubu bulunan, siyasi partilerin il başkanları, Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin Afyonkarahisar’da yapılması için çağrıda bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde grubu bulunan, siyasi partilerin il başkanları, Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin Afyonkarahisar’da yapılması için çağrıda bulundu. Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Öncülüğünde toplanan İl Başkanları ortak mesaj verdi.

 

Ak Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplanyıya MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yalçın Görgöz ve İyi Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu katıldı.

Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Çok Kıymetli Afyonkarahisarlılar, Siyasi Partilerimizin Çok Değerli İl Başkanları ve Temsilcileri, Değerli Basın Mensupları

Sizleri en içten duygularla ve saygıyla selamlıyorum.

Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edilen siyasi partilerin il başkanları olarak, yani Adalet ve kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve İyi Parti İl Başkanları olarak birçok medeniyetin bereketli topraklarında hayat bulduğu, tarihsel süreç içerisinde farklı milletlerin barış ve huzur içinde yaşadığı, istiklal mücadelemizin simge şehri, zafer şehri Afyonkarahisar’ımızın TEKNOFEST 2022’ye ev sahipliği yapması adına talebimizi tek bir ses olarak iletmek için bir aradayız.

1922’desona eren ve zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı’nın 100. Yılı olan 2022’deTeknofest’in gerçekleşmesi, ilimiz için ayrı bir önem ve anlam ifade edeceği gibi dünyaya da net bir mesaj verecektir.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde, Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir.” Dedi.

Ardından, Sırasıyla CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, MHP İl Başkanı Kocacan ve İyi Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu, ortak bir basın açıklaması yaparak, Afyonkarahisar’da 20222 yılında Teknofest Havacılık ve Uzay Festivalinin Afyonkarahisar’da yapılması için yetkililere çağrıda bulundular.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil