Ana Sayfa Gündem 27 Ekim 2021 134 Görüntüleme

Gurbetçi hayırseverlerden Emirdağ’a aile sağlığı merkezi

Hayırsever Urfalı ailesinin desteğiyle Emirdağ ilçesine yapılacak olan 4 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi binası yapımı için Vali Gökmen Çiçek başkanlığında protokol imzalandı.

Valilik makamında gerçekleştirilen imza töreninde Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, İl Sağlık Müdürü Dr. Serhat Korkmaz, hayırsever Recep Urfalı ve oğlu Mehmet Urfalı ile diğer ilgililer hazır bulundu.

Vali Çiçek; “Bu vefa hepimize örnek olsun”

Emirdağ’ın her geçen gün değiştiğine ve bu değişimde Emirdağlı gurbetçilerin çok büyük katkısı olduğuna değinen Vali Gökmen Çiçek: “Zorluklar içerisinde ilk başta ilk kuşak olarak yurtdışına giden büyüklerimiz, hemşerilerimiz orada büyük zorluklarla kazanç elde ettiler. Yaşadıkları tüm zorluklar sonrası memleketlerini unutmadılar. Memleketimiz daha iyiye gitsin diyerek doğdukları topraklara yatırımlar yapıyorlar. Hayırsever Recep Urfalı amcamız bugün güzel bir Aile Sağlığı Merkezi’ni Emirdağ ilçemize kazandırıyor. Allah razı olsun. Oğlu ile birlikte yaptıkları bu hizmet memleketimiz için çok önemli. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Onların memleketlerine olan vefası hem bizlere hem de diğer hemşerilerine örnek olacaktır. Emirdağ’da taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun” dedi.

Vali Gökmen Çiçek’in konuşmasının ardından protokol için karşılıklı imzalar atıldı. 4 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi’nin bir yıl içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil