FLAŞ HABER:
Ana Sayfa İlçeler, Politika 13 Nisan 2021 325 Görüntüleme

Güney Belediye Başkan Aday Adaylığı İçin Ak Parti’ye İlk Başvuru Yapıldı

Sinanpaşa İlçesine bağlı Güney beldesinde 6 Haziran 2021’de yapılacak olan belediye seçimleri için AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığına ilk belediye başkan aday adayı başvurusu yapıldı. Başvuruyu Seçim İşleri Başkanı Talha Hüseyin Akkaya kabul etti.

İLK BAŞVURU YAPILDI

Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesine bağlı Güney beldesi için Yüksek Seçim Kurulu belediye başkanlığı aday adaylığı süreci başlattı. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda da belediye başkan aday adaylarının başvurusunun başladığı ifade edildi. İlk başvuruyu da Erol Karabacak yaptı. Karabacak başvuru belgesini AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı Seçim İşleri Başkanı Talha Hüseyin Akkaya’ya teslim etti. Kalabalık bir heyet ile gelen Karabacak başvurunun ardından bir açıklama yaptı.

“Halkımıza AK Parti belediyeciliğinin hizmetini sunacağız”

Demokratik bir sürecin işlediğini kaydeden Karabacak “İnşallah Güney’de AK Parti bayrağını dalgalandıracak ve halkımıza AK Parti belediyeciliğinin hizmetini sunacağız” dedi. Karabacak kendisine destek veren vatandaşlara da teşekkür etti.

“Seçimi kazanmamız Cumhurbaşkanımızın elini güçlendirecektir”

Karabacak’ın ardından bir açıklama yapan Seçim İşleri Başkanı Akkaya, “Burada yapılan seçimin neticesinin lehimize olması Cumhurbaşkanımızın elini güçlendirecektir. Yerelde güçlü olan Cumhurbaşkanımız ülke genelinde ve dünyada zalimlere karşı mazlumların sesini haykırırken daha yüksek bir ses tonu ile haykıracaktır. Bu sesleniş de her mazlumda hayır duası olarak karşılık bulacaktır. İnşallah Güney beldemizde AK Parti bayrağını dalgalandırarak AK Parti’nin hizmetleri ile halkımızı buluşturmayı arzu ediyoruz” dedi.

Başvuru, hatıra fotoğrafının çekinilmesinin ardından sona erdi.

6 Aralık 2012 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren kanunla birlikte Güney beldesinin nüfusu 2 binin altında kaldığı için belediye tüzel kişiliği kaldırılmış ve köy statüsüne dönüşmüştü. Bu süreçte Güney halkı Çalışlar köyü ile birleşme kararı almış ve konuyu yargıya taşımışlardı. Yargı kararını verdi ancak sürecin uzaması üzerine AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile defalarca görüşme yaparak süreci hızlandırdı.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil