FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Politika 23 Haziran 2021 448 Görüntüleme

Güç Birliği Partisi İstanbul’da Uyanışı Başlattı

Güç Birliği Partisi dün İstanbul 1. Olağan kurultayını Yahya Kemal Beyatlı gösteri merkezinde görkemli bir program ile gerçekleştirdi. Tek aday olarak seçime giden mevcut il başkanı Musa ŞAHABAT delegenin oyunun tamamını alarak güven tazeledi.

Kurultay ilk olarak ses sanatçısı İbrahim ATEŞER’in verdiği konser ile başladı. İstanbul ili ilçe başkanlarının tanıtımı ve İstanbul il başkanının konuşması ve Güç Birliği Partisi Genel Başkan Yardımcıları ve parti sekreterinin konuşmasının sonrasında Genel Başkan Ali KARNAP konuşma yaptı.

Genel Başkan Ali KARNAP ‘’ selam olsun güzel yüreklere , bu gün şu tabloya baktığımız zaman gerçekten bir avuç vatan perver adanmış ile beraber başlattığımız bu uyanış hareketi Türkiye’nin atmış yedi ili ve ilçelerinde yüreklerini ve vatan perverlikle adanmış coşku seli ile gelen sizler varsınız. Tekrar iyiki varsınız iyiki varsınız.

İstanbul , bir çok medeniyetlere sahip bir çok medeniyetlere baş kentlik yapmış , 1453’de Fatih Sultan Mehmet’in fetihi ile birlikte 1923’e kadar 470 yıl adaletli , düzenli ve kültürler şehri olmuştur. İstanbul demek Türkiye demektir. Türkiye demek dünya demektir. Hani biz diyoruz ya Türkiye’de kaynaklar doğru , dürüst , erdemli ve ahlaklı şekilde kullanılırsa biz bize değil dünyaya yeteriz. Ama , şimdi yolda gelirken bir afiş gördüm. Afişte yazıyor ki? Türkiye’yi yeniden inşaa edeceğiz. Allah , Allah. Türkiye yıkılmadı ki! Neyi yeniden inşaa edeceksiniz. Türkiye yıkılmadı. Bunu söyleyen iktidar partisi halkımız sadece uyutuldu.

Şimdi biz bu partiyi neden kurduk? Yalanın , talanın olmadığı. Siyasete Din’nin alet edilmediği. Kadına şiddetin olmadığı , hatta şiddetin her türlüsünün olmadığı. Hani kişi düşüncesinde vardır ya , kişi düşüncesine göre adalet ve mevkiisinden bahsediliyor. Yok toplumsal adaletin herkes için eşit adaletin yarınları olduğu için biz bu yola çıktık ve gerçek anlamda kuruluşumuz bir yıl olan süreçte , o kadar güzel gayelerimiz oldu ki. Hatta güç birliği olarak dedik ki , o kadar güzel bir ailemiz oldu ki. Şimdi Türkiye’nin dört bir yanında Türkiye’nin vatanperverlerinin olduğu hatta bazılarının şöyle söylemleri oldu , mesela bana eşofmanlı başkan diyorlar neden? Yanımıza aldığımız iki , üç tane dava arkadaşımız ile eşofmanları çekiyoruz süslü gösterişler peşinde değiliz. Ama van’dan diyarbakır’a , edirne’den kars’a oradan vatan perver dava arkadaşlarımızın  arkadaşlarımızın çayını kahvesini içiyoruz. Biz halkın adamıyız.  Ali KARNAP 2014’te ne ise , 2016’da ne ise , 2018’de ne ise , 2021’de de aynısıyız. Genel söylemlerimizde de şunu söylüyoruz Devlet için mi Halk , Halk için mi Devlet. Şu an ki hükümet ve muhalefet bu kavramları karıştırdığı için biz bu durumdayız.

Kurultay daha sonra il başkanlığı seçimi için oy kullanılması bölümünden sonra sona erdi.( Genel Başkan Ali KARNAP’ın konuşmasının tamamı Kanal 272’den (aşağıdaki linkten) takip edebilirsiniz)

Link: https://www.facebook.com/afyonkanal272/videos/2616000438693606

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil