FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Politika 14 Eylül 2021 482 Görüntüleme

Güç Birliği Partisi Genel Başkanı Ali KARNAP, “Üretici Mutsuz, Türkiye Mutsuz”

Güç Birliği Partisi Genel Başkanı Ali KARNAP son zamanlarda tarım sektörünün yaşadığı zorlukları çiftçimizin pandemi öncesi ve sonrası yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

Genel Başkan Ali KARNAP ‘’ Bir zamanlar dünyanın sayılı tarım ülkesi iken şu an tarım ile uğraşan vatandaşlarımızın ve çiftçilerimizin yıllardır ektikleri arazilerini satıp artık çile haline gelmiş yıllarca tek işleri olan tarım işini terk etmiş duruma gelmişlerdir. Üretmeden tüketen dünya ülkeleri arasında gün geçtikçe zirveye doğru ilerlerken bu ilerleyişe bir türlü engel olamayan bakanlık ve bizi yönetenlere sesleniyorum , Adıyaman , Denizli , Manisa , Uşak , Tokat , Balıkesir’deki tütün üreticileri haykırıyor duymuyorsunuz. Trabzon , Rize , Giresun , Artvin , Doğu Karadeniz mahsulünü kaldırmadan çürümeye terk etti. Afyonkarahisar , Isparta , Burdur , Uşak , Konya haşhaş , pancar ve buğday ekemiyor çünkü mahsulü zararını karşılamıyor. Daha ismini saymadığım bir sürü ilimizdeki çiftçimiz kan ağlamaktadır.

Tarlasını ekecek tohum dert , tohumu ekti elektrik kapalı , su kesik , kredi çekti diyelim ki açtı elektrik suyu bu seferde işçi parası , mazot parası dert. Diyelim ekstra borçla onu da halletti. Bu seferde ürün tarlada alan yok. Çaresi yok ya malını tarlada çürütecek ya da zararın da zararına verecek. Hükümet yetkilileri sonra da çıkıp diyor ki , çiftçiye şu kadar destek verdik , bu kadar kredi verdik. Tamam verdiniz ama , tarım bitmiş çiftçinin yaması küçük açılan delik büyük. Sonra çiftçimiz şu meşhur marketlere gidiyor bakıyor ki 50 Kuruş’a satamadığı mali markette 5 TL , 6 TL olarak görüyor. Çıkıyor bizi yönetenler yandaş medyada biraz daha sabır kemerlerimizi sıkalım. Artık çiftçinin kemer sıkacak hali kalmamıştır. Çiftçinin bindiği uçağa irtifa kaybettiriyor ve kemerleri bağlayın düşüyoruz haline getiriyorsunuz.

Tek gayesi toprağını ekip , biçip o parayla hem bir yıl geçinmek , hem de borcunu ödeyip çocuklarını okutmak için bir lokma ekmeğe razı olan köylü ve çiftçimizden artık elinizi çekin. Ülkemize üreterek katkı sağlayan tarım sektörünü rahat bırakın. Rahat bırakın ve imkan tanıyın ki üretmeden tüketen bir ülke olmaktan kurtulalım. İnşallah seçimler gelip de sandık Milletimizin önüne konulduğu zaman çiftçi ve köylümüz gereken cevabı vereceğine yürekten inanıyoruz. ‘’ dedi

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil