FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Politika 6 Haziran 2021 459 Görüntüleme

Güç Birliği Partisi Genel Başkanı Ali KARNAP, “Devlet İçin Halk, Halk İçin Devlet”

Güç Birli Partisi Genel Başkanı Ali KARNAP bugün Afyonkarahisar’ı ziyaret etti. Geçtiğimiz hafta İl Başkanı olarak atanan Zafer Gümüş’ten sonra Afyonkarahisar’da yedi ilçede ilçe başkanlıklarını ataması sonrası Genel Başkan Ali KARNAP Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatih VAKİTBİLİR ve Genel Başkan Baş Danışmanı Metin DEMİR ile birlikte  ilimize ziyarette bulundu.

Ziyaret sonrası Ekip Medyanın bünyesinde bulunan Kanal 272 IP TV’de moderatör Muhsin ÇEKDEMİR’in Kara Kalem programına konuk oldu. Genel Başkan Ali KARNAP programda sorulan sorulara şu şekilde cevap verdi.

Afyonkarahisar tarihten bu güne kadar kurtuluş mücadelemizde ve Osmanlı döneminden öncesi ve sonrası olsun coğrafi olarak olsun gerek toplumsal olarak olsun Türkiye’nin en önemli illerinden birisidir. Afyonkarahisar teşkilatımızın bizim için bir önemi de var. Maşallah Afyonkarahisar il başkanımız da ve ilçe başkanımızda genç ve gençlerden oluşuyor. Gençler ülkemizin teminatıdır. O yüzden de Afyonkarahisar hem teşkilatım hem de şahsım için vazgeçilmezdir. Toplumun örf ve adetlerini nadir koruyabilen nadir illerden birisidir. Bu sebeple Allah’ın izni ile Afyonkarahisar’da varız.

158’e yakın sivil toplum örgütü , sendika , kooperatif , ocak olmak üzere güç birliği hareketinin kuruculuğunu yapmaktayım. Neden güç birliği hareketinin kurucu başkanlığını yapmaktayım; çünkü biz toplumun her alanında bir ve beraber olmayı, Güç Birliği ile yapacağımıza inandık. Artık bir ve beraber olma zamanının geldiğine inanıyorum.

Malum hepimizin bildiği gibi siyasette bir boşluk oluştu. Bu boşlukta da kendimizi bulabileceğimiz hiçbir parti olmadığı için 26 Şubat 2020 yılında Güç Birliği Partisi’ni kurduk. En büyük ideolojimiz; vatanperverlerin bir araya geldiği bir merkez kitle partisi olarak partimizi kurduk. Misyonumuz ve vizyonumuzda kesinlikle yurt edinilmiş coğrafyada kendisini toplumla bir ve bütün sağlayan herkesin; insan olabilme kapasitesini tamamlayan ve ben olma kimliğinden biz olma kimliğine geçişin partisiyiz. İnsanlar soruyor “sağcı mısınız, solcu musunuz, muhafazakâr mısınız? “

Bunu özellikle belirtmek isterim ki bizlerin tek bir kırmızı çizgisi vardır: Vatanperverlik çünkü vatan sevmenin sağı solu olmaz. Şimdi yaşadığımız pandemi süreci bile bizim bir olmamız gerektiğini gösterdi.

Görev yaptığım iki siyasi parti Türkiye’yi yönetmiş partilerdir. Mevcut iktidardan da gelen teklifler var. Hiç bir görüşmemi tek yapmıyorum. Başkanlarımla, yoldaşlarımla ve dava arkadaşlarımla yapıyorum. Parti kuruluşumuzda bize 4 milletvekili görüşmeye geldikleri zaman bile biz bunu MYK ‘ya sunduk, uygun görmedik. Çünkü bizde satılık bir parti yok. Vekil olması makamlarından dolayı saygı olabilir ama bunun haricinde halka olan inancımız var, ‘Devlet için Halk, Halk için Devlet’ ifadelerine yer verdi.

Güç Birliği Partisi Genel Başkanı Ali KARNAP’ ın verilen sorulara cevapları ve haberin detayları için Kanal 272 ekranlarından takip edebilirsiniz.

Link:     https://www.facebook.com/afyonkanal272/videos/1831775170323954

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil