FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Politika 5 Eylül 2021 464 Görüntüleme

Güç Birliği Partisi Genel Başkanı Ali KARNAP, “Çözüm Barajın Düşürülmesi Değil Barajın Kaldırılması”

Gündeme dair konular ile ilgili sık sık açıklamalarda bulunan Güç Birliğiri Partisi Genel Başkanı Ali KARNAP, geçtiğimiz günlerde açıklanan seçim barajının %7’ye indirilmesinden sonra gerek Cumhur İttifakı’ndan gerekse Millet İttifakı’ndan ve bazı siyasi partilerden çeşitli açıklamalar geldi.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Genel Başkan KARNAP;
“Açıklamanın yapıldığı ilk günden bu güne kadar yapılan açıklamaları takipediyorum. Gördüğüm kadarı ile Cumhur İttifakı, Millet İttifakı ve bazı siyasi partilerde barajın %7’ye indirilmesi ile görünen o ki bizim haricimizde tüm partilerin oy kaybı düşüncesi ve telaşı sarmış görünmekte. Fakat bir çoğunun barajın düşürülmesinden ziyade barajın tamamı ile kaldırılması yönünde hiç bir sağlıklı açıklama bulunmamaktadır.

Biz Güç Birliği Partisi olarak bu hususta belirtmek isterim ki ‘Biz barajların kaldırılması ve tüm siyasi partileri Yüce Mecliste seçildikleri kadar temsil edilmeleri yönünde görüş belirtmek isterim.’ Demokratik ülkelerde temsil noktasında siyasi partilerin önünde set germekten başka bir karşılığı yoktur. Hükümet yetkililerinin bu konu ile alakalı sağlıklı düşünüp karar vermesi gerekmektedir.
Seçim barajının %7’ye indirilmesi ile meclisten geçmesi ile bu alınan kararın ardından uygulanması için bir yıl geçmiş olması gerekmektedir. Bu da göstermektedir ki 1 yıl sonra Ülkemizi erken veya baskın seçim beklemektedir. Hükümetin ve muhalefetin de oy hesabı, oy kaygısı olduğu göze çarpmaktadır. Bizce ve herkesce de bunu zaten aylar öncesinden biliyor ve paylaşıyorduk. Yapılacak seçim Ülkemiz açısından tarihi bir önem taşımaktadır.

Yıllardır kapınızı çalmayan, derdinizle dertlenmeyen, yıllardır ekonomimizi ve sosyal haklarımızı hiçe sayanları, yıllardır muhalefetliği dahi beceremeyip halkçı olduğunu söyleyip halktan uzak olanlara tarihi bir tokat atma zamanının geldiğini hatırlatmak isterim.

Biz tüm siyasi partilerin tamamına eşit oranda hak tanınması ve barajların kaldırılmasından yana tavrımızı belirtip bu konu ile alakalı tüm partilerin (Terörden beslenenler hariç) tek ses olmasıdır.

Hükümetin kendisi ve sadece kendisi gibi düşünenelerin haricindeki parti, vakıf, dernek ve kuruluşlara artık kulak tıkamamasını bekliyoruz.
Ben ve benden olanlar anlayışını bırakıp Ülkemizi Düşürülen dar boğazdan çıkartmak için ‘BİZ’ olma yolunu tercih etmektedir. Ümit ediyorum ki Ülkemizde vatandaşlarımızın biz olma arzusunun yerine geleceğine canı gönülden inanıyoruz.

Son olarak yine tekrar ediyorum barajlar gelişmemiş ülkelerde dahi artık yeniden düşürülüyor ve sistemden kaldırılıyor. Biz her partinin aldığı oy oranında seçilmişleri ile Yüce Meclisimizde halkı temsil etmesinden yanadır tavrımız. Bu kararın ve Meclisimizden geçen yasanın tekrardan gözden geçirilmesinin Büyük Türk Milletinin menfaatine olacağını biliyoruz ve barajın kaldırılmasını bekliyoruz, diyor ve Yüce Milletimizin her bir ferdini ayrı ayrı selamlıyor, Muhabbetlerimi sunuyorum.” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil