FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Politika 6 Eylül 2021 475 Görüntüleme

Güç Birliği Partisi Genel Başkanı Ali KARNAP, “2021-2022 Eğitim- Öğretim Yılı Zulmü Başlamıştır

Güç Birliği Partisi Genel Başkanı Ali KARNAP, pandemi dönemi sonrası yüz yüze eğitime geçiş ve okulların açılması ile ilgili bir açıklamada bulundu. Genel Başkan KARNAP;

“Öncelikle 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve öğrenci ailelerine hayırlı olmasını temenni ederim. Uzun zaman sonra pandemi dolayısı ile yüz yüze eğitim yapılamıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 6 Eylül olarak yani bugün başlayan Eğitim ve Öğretim Yılı ile ilgili çok olumlu sözler sarfetmek isterdim. Ama maalesef normal şartlarda dahi her yıl bakanlığın açıkladığı eğitim programlarının da sınıfta kaldığı gibi pandemi döneminde de sınıfta kalmıştır. Sürekli Vatandaşlarımızın ve Geleceğimizin Teminatı Çocuklarımızın şikayet ettiği eğitim planı her defasında iflas etmiştir ve yine aynı biz yaptık oldu dayatması ile yapılan bu programları gerçekten eğitim birimleri mi yoksa sırf birilerinin dostu, akrabası ya da yol arkadaşları mı söz sahibi yapılıp çocuklarımızın eğitimi tehdit altına alınmaktadır?

Diğer bakanlıklarda olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı siyasallaşmış ve kadroları ahbap- çavuş ilişkisine dönmüştür. Al görevden Bakanı ata yerine yardımcısını… Böyle bir ortamda çocukların eğitimi ve gelişmesinden bahsedebilir miyiz?

Buradan soruyorum; Neden Bakan çocukları müsteşarlar veya milletvekillerinin çocukları özel kolejlerde ya da yurt dışında eğitim görüyor?
Devlet Okullarına Güvenmiyor Musunuz?
Üniversitelerde eğitim alıp öğretmen olan bu memleketin öz çocuklarını mı beğenmiyorsunuz?
Sisteme güveniyorsanız neden çocuklarınızı devlet okullarında okutmuyorsunuz?
Bu ve buna benzer konular ve soruları neden bu Milletin aklında soru işareti olarak bırakıyorsunuz?

Eğitim sistemi söz konusu olmuş iken, tüm Ülkenin anlayamadığı bir konu var. Ya da bunu Ülkemizin kanayan yarası atanamayan öğretmen diyeyim. Üniversitede bölüm açılıyor sonra bin bir zorlukla eğitimini tamamlayıp mezun oluyor. Sonuç atanamayn öğretmen…

Bir diğer sıkıntı okullarda çocuklarımızın sağlık durumu.. Malum ülkemizde aşı olan olmayan meselesi var. Test yaptıran, yaptırmayan.. Böyle bir durumda çocuklarımızın sağlığı tehlikede değil mi ?

Kıymetli Vatandaşlarım üzülerek belirtmek isterim ki Ne Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün hitaplarında Yeni nesli Cumhuriyet’in fedakar öğretmen ve eğitimcilerini yetiştirecek olan öğretmenlerimize sahip çıkabildik, Ne de geleceğimiz olan öğrencilerimizin eğitimine..

İnşallah tarih bizi yanıltmış olur. Tekrardan 2021-2022 Eğitim- Öğretim Yılı tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı olur. 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı zulmü başlamıştır.” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil