Ana Sayfa Gündem 28 Ekim 2021 207 Görüntüleme

GÜÇ BİRLİĞİ Partisi Başkan Vekili ALBAYRAK’tan 29 Ekim mesajı

Güç Birliği Partisi Genel Başkan Vekili Pınar ALBAYRAK 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınladı

Genel Başkan Vekili Pınar ALBAYRAK’ın 29  EKİM CUMHURİYET BAYRAMI mesajı şu şekilde;
“Ulu önderimiz Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında Samsun’a çıkarak başlattığı milli mücadelemizin bir çok cephede zaferle sonuçlanan Kurtuluş savaşının ardından 29 Ekim 1923’de Cumhuriyet önergesini, reisliğini de yaptığı TBMM’ne sundu. Türk devletinin yönetim biçimi CUMHURİYET adı ise TÜRKİYE CUMHURİYETİ olarak oy çokluğu ile kabul edildi. Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı ATATÜRK’tür. Kendisini, silah arkadaşlarını ve vatanları için kanlarını bu toprağa dökmüş tüm şehitlerimizi manevi huzurunda başı dik bir cumhuriyet kadını olarak saygıyla eğilerek selamlıyor, minnetle anıyorum. Mekanları cennet ruhları şad olsun.
Cumhuriyet; Halkın kendi kendini yönetim biçimidir. Laikliktir, bağımsızlıktır, özgürlüktür, egemenliktir, demokrasidir, çağdaşlıktır, adalettir, ilim ve irfandır, cumhuriyet kanla kazanılmış şerefli bir zaferdir, eşitliktir, barıştır ki bunu Atatürk “Yurtta barış dünyada barış” sözleriyle de ifade etmiştir.
Ey Türk Gençliği birinci vazifen Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir. Türk gençliğinin ödevinin Türk istiklal ve cumhuriyetini sonsuza kadar korumak ve savunmak olduğunu, Nutuk’un son bölümünde ifade eden Atatürk “Ey yükselen yeni nesil! istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz”diyerek gençlere emanet etmiştir.
Egemenlik Kayıtsız şartsız milletindir.

Türküm, doğruyum, çalışkanım. Yasam, küçüklerimi korumak,
büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.
Ülküm yükselmek, ileri gitmektir.
Varlığım Türk varlığına armağan olsun.
Ey bu günümüzü sağlayan, Ulu Atatürk: açtığın yolda,
kurduğun ülküde, gösterdiğin amaçta hiç durmadan yürüyeceğime ant içerim.
Ne mutlu Türküm diyene.
Cumhuriyetimizin 98. Yılını en içten kalbi duygularımla kutlarım.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil