FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, Politika 24 Temmuz 2021 277 Görüntüleme

Genel Başkan KARNAP, Erzurum Kongresinin 102. Yılını Kutladı

Güç Birliği Partisi Genel Başkanı Ali KARNAP Erzurum Kongresinin 102. Yılı münasebeti ile ilgili açıklamada bulundu.

Genel Başkan Ali KARNAP ‘’ BUNDAN 102 yıl önce 23 Temmuz ve 7 Ağustos tarihleri arasında yapılan Erzurum kongresi Milli mücadelenin dönüm noktası ve Ülkemizin bağımsızlık , Türkiye’nin işgal planlanmasına karşı gösterilen ilk temsilidir.

Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK , silah arkadaşlarını ve Milli mücadelede canını hiçe sayan Vatanperver Büyük Türk Milletinin her bir ferdini minnet ve şükran ile yad ediyorum.

Erzurum kongresi ve Milli mücadelemiz Büyük Türk Milletinin ebediyete kadar bağımsızlık ve istiklalini bozmayacak. Ülkemizi parçalama heveslisi emperyalist güçlerin odaklandığı hedefleri bertaraf edeceğini göstermiş ve bu günlere kadar şeref timsali olmuştur.

Nasıl ki ; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve bu Büyük Millet tarihte biz olabilme duygusu ile bağımsızlığımızı korudu ise şahsım ve dava arkadaşlarımı da yine biz olabilme mirasını korumaya yeminliyiz. Tekraren Erzurum kongresi ve istiklal mücadelemizde canı pahasına ebediyete göçen başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK , silah arkadaşları ve Şehit , gazilerimizi minnetle yad ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil