resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Politika 24 Kasım 2021 257 Görüntüleme

Genel Başkan Ali KARNAP, “Seçim İle Gelen Sokak İle Gitmez”

Güç Birliği Partisi Genel Başkanı Ali KARNAP üç gündür yaptığı açıklamalar hem gündemi değiştirmeye hem de şu an Ülkemizde siyasete yaptığı açıklamalar ile farklı bir yön vermeye devam ediyor. İki gün önce Türkiye’de ilk defa Cumhurbaşkanı ve Ak Parti hükümetine istifa çağrısından sonra dün gecede sokağa çıkan bazı illerdeki vatandaşlarımıza çağrıda bulunan Genel Başkan KARNAP bugün yine bir açıklama yaptı.

Genel Başkan Ali KARNAP ” Kıymetli Yurttaşlarım ; unutulmamalıdır ki seçimler demokrasimizin vazgeçilmezidir. Yıllarca Ülkemizde sancılı ve geri dönüşü ülkemizde çok ciddi sıkıntılar yaratan olaylara Millet olarak yıllarca şahit olduk. Bu sebeple Demokrasimizin ve siyasetin gereği olan halk iradesi ile gelen hangi birey ve hangi siyasi parti olur ise olsun yine halkın iradesi ile gitmesinin tarafındayız. Elbette ki Ülkemiz ve Milletimiz yüksek kur farkı ile yoksullaştırılma , pahalılığa yönlendirildiği , ayrıca Hükümet tarafından iyi yönetilmediğimizi de tüm Yurttaşlarımız gibi herkes şahit olmaktadır. Evet ; mevcut hükümetin bir an önce istifa etmelidir ve bir an önce erken seçim yapılmalıdır ama her bir yurttaşımdan yaşanan olaylara soğuk kanlı ve bilinçli yaklaşmalarını tavsiye ediyorum. Zira ; yaşanabilecek her hangi bir provokasyon gibi olaylar da yaşanabilir. Bu olaylar neticesinde gücünü halktan alıp dün tepki göstermek için sokağa çıkan yurttaşlarımız için lanet , rezalet veya bizi sokağa çıkartmayın tarzındaki açıklamaları da doğru bulmuyor ve hiç kimsenin vatandaş ile bu dille konuşamayacağını ve söylemi kullanan kişi veya kişileri de kınıyorum.

Halkımızın birlik ve beraberlik içinde yapılacak seçim ile iktidarın değişmesini sağlamamız Milli birlik ve beraberliğimiz açısından önem arz etmektedir. Tekraren halk tarafından seçilen kişi ve partilerin yine halk tarafından demokrasimizin gereği olan seçimle gitmesi olduğunu beyan eder , Büyük Türk Milletine selam ve muhabbetlerimi sunarım. ‘dedi

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil