resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Politika 6 Aralık 2021 362 Görüntüleme

Genel Başkan Ali KARNAP, “Güç Birliği Partisi Olarak Taahhüt Ediyoruz!”

"Güç Birliği Partisi bir basın bildirisinde bulundu.

Güç Birliği Partisi Genel Başkanı Sayın Ali KARNAP;

“Güç Birliği Partisi  liderliğinde üretilen tüm projelerimizin ve parti vizyonumuzun ve sloganlarımızın taklit edilerek siyasilerce benimsendiğini görmekten bir kez daha gurur duyuyoruz.
Bu konuda “Taklitler Asıllarını Yaşatır!” Diyoruz ve Gerek Fikir Gerekse Eylemlerimiz ile Üretmeye Devam Ediyoruz…
Bir kez daha burada belirtelim ki bizler kurulduğumuz ilk günden bu güne mevcut ve klasik muhalefet anlayışının çok çok dışında ve ötesinde üreten ve çözüm önerileri ile örnek bir tavır sergileyen siyasetin yeni nefesi olarak bu anlayışımız çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.
Tüm bu projelerimizi gerçekleştirirken bizler biliyoruz ki ülkemizin kaynak problemi yoktur. Kaynakların doğru, dürüst ve adaletli olarak yönetilememesinden kaynaklanan problemleri vardır. Tüm bu problemleri elbirliği ile Güç Birliği ile “BEN” Değil, “BİZ” Diyebilenlerin Birlikteliği ile aşacağız. Yeter ki birlikte çalışıp birlikte emek verelim, bu vatan hepimizin, bu topraklar üzerinde hep birlikte yaşıyoruz.

TAAHÜTLERİMİZ
1) Asgari ücreti yapılan mecburi güncellemeler ile 5.250 TL yapacağız ve asgari ücret üzerinde tüm vergileri kademeli olarak kaldıracağız.
2) EYT problemi tarih olacak!
3) 45 yaşında isteğe bağlı emeklilik imkânı!
4) 45 yaş üstü çalışanlara ek ikramiye ve prim sistemleri,
5) 18 yaş altı ve 60 yaş üstü her vatandaşımıza asgari ücret prim sistemi ile ek gelir sağlanacaktır.
6) Vergilendirme sisteminde çığır açacak yeni çözümlemelerimiz ile kademeli olarak özellikle küçük esnaflarımız üzerinde bir yük olan stopaj vergilerini kademeli olarak sıfırlayacağız.
7) Küçük Esnaflarımıza Pandemi Süresince kredi faizlerini sıfırlayacak ve uygun ödeme planları ile birlikte Devlet destekli kredi imkânları ile ayakta kalmalarını ve gelişmelerini sağlayacağız.
8) Borçlu tüm vatandaşlarımızın kredi faizlerinden dolayı ödeyemedikleri borçlarının tamamının faizlerini sileceğiz, yeniden yapılandıracağız.
9) Ekonomik kalkınma modelimizin tamamı üretim ve kapasite artırımına dayalı olacağından hammadde girdileri üzerindeki dışa bağımlılığı ortadan kaldıracağız. Üretim girdilerindeki tüm hammaddeleri kendimiz üreteceğiz. Sanayiden, Tarıma büyük devrimler yapacağız.
10) Sağlık Sektörü çalışanlarının üzerindeki tüm yoğun çalışma koşullarını düzenleyerek her sağlık personelinin günlük maksimum 8 saat çalışması için gerekli atamaları ve düzenlemeleri yapacağız.
11) Ülkedeki her Vatandaşımız sağlık kurumlarının tamamından ücretsiz olarak yararlanabilecekler.
12) Kamu Personellerimizin Maaşları 10.000 TL ‘den az olmayacak şekilde arttıracağız. Kamu Personeli Sınavı tarihe karışacak. Liyakatli Kamu Personelleri uygulamalı eğitim projelerimiz ile atanacak.
13) Üniversite mezunu atama bekleyen, iş bekleyen, aş bekleyen, mağdur olan vatandaşlarımıza yönelik istihdam üretip, işsizliği gençlerin kaderi olmaktan kurtaracağız.
14) Tekelleşen, Üretici – Çiftçi Kooperatiflerini halk tabanına yayarak girişimci birey modelleri ile kendi markalarıyla üretim yapan üreticilerimizi (Et , meyve , sebze , süt gibi) daha ucuz ve kaliteli gıda zincirleriyle tüketiciyi buluşturarak ürünleri vatandaşımızın çok daha ucuza almalarını sağlayacağız.
15) Üretimde denetim ve kontrolü sağlayacak memur ziraat mühendislerini her üreticiye destek vermesi amacıyla tayin edeceğiz.
16) 5 yaşına kadar olan çocuklu annelerimize ulaşım kolaylığı sağlayabilmek adına Belediyeler ile yapılacak olan bir mutabakat ile otobüs ücretlerinden, tıpkı 60 yaş üstü vatandaşlarımız gibi MUAF TUTACAĞIZ aynı zamanda öğretmen ve öğrencilerimize de %60 indirimli bilet ile 12 yaşına kadar olan öğrencilerimize ÜCRETSİZ ULAŞIM uygulaması ile eğitime de maddi olarak bir ek destek sağlayacağız
17) Eğitimde bir başka yürüteceğimiz proje de ilk ve orta öğretim öğrencilerimizin okul masraflarının tamamını karşılayacağız. Devlet garantisinde öğrenim görecek tüm öğrenci ve velilerimiz artık rahat bir nefes alacak.
18) İşsizlik maaşları kontrollü bir şekilde süresiz olarak tüm işsizlerimize bağlanacak, aynı zamanda işsizlerimizin işsizlik nedenlerine göre istihdam kurumlarımız tarafından denetlenebilir eğitim ve istihdam projeleri ile işsizlik en aza indirilecek.
19) Ülke genelinde bir çevre bilinçlendirme, iyileştirme ve geliştirme hareketi ile orman kanunlarına uygun, ekolojik, bölgesel ve iklimsel koşullar göz önünde tutularak verimli orman alanlarının iyileştirilip, geliştirilerek öncelikle erozyon ile mücadelede edeceğiz.
20) Köy kent projelerimiz ile belirleyeceğimiz pilot bölgelerdeki köy gibi kırsal alanlarımızı kentsel dönüşümlerle, iyileştirip çağın gerekliliklerine uygun üretim anlayışı ve yaşam biçimi kazandırılarak verimli ve modern üretim merkezleri oluşturacağız.
21) Sağlık sistemimizi baştan aşağı yenileyerek, öncelikle vatandaşlarımızın tüm özel sağlık problemlerine (SMA, MS ve Onkolojik bazı hastalıklar gibi) ÜCRETSİZ çözüm üreten sağlık merkezlerinin kurulması ve birlikte hasta yakınlarına yönelik rehabilitasyon merkezleri ile psikolojik destek ünitelerinin de kurulmasını sağlayacağız.
22) Anne–Çocuk Kreş denkleminde çocuğa doğrudan eğitim vermek isteyen annelerimizin de ruhsal ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilecekleri, üreten ve gelişen ev hanımları modellemelerimiz ile hem anne–çocuk sağlığına hem toplum sağlığına büyük katkıları olacak. Bu modelleme ile kreşlerin sayısı arttırılarak, ev hanımlarımıza da maaş bağlayarak ev ekonomilerine katkı sağlayacağız.
23) Türkiye genelinde gençlik merkezlerini yaygınlaştırarak, gençlerimizin fiziksel, ruhsal ve kişisel gelişimlerini sağlayarak topluma çok daha faydalı bireyler olarak kazandırıp genç nüfusumuzu üretime ve birlikte kolektif yaşama bilincine ulaştıracağız.
24) Ülkemizde ilk defa geniş çaplı olarak kurulacak Bilim ve Teknoloji Üsleri ile beyin göçlerinin önüne geçeceğiz. İlim, Bilim ve Teknolojide Dünya Standartlarının çok çok üstüne çıkacağız.
25) Üniversiteli öğrencilerimize, eğitim hayatları boyunca KARŞILIKSIZ BURSLAR vererek okul dönemlerinde motivasyonlarını en üst seviyede tutarak bu dönemde daha verimli bir eğitim hayatı geçirmelerini sağlayacağız.
26) Toplumumuzda, yaşam mücadelesinde zayıf kalan tüm bireylerimizi toplum sağlığı ve rehabilitasyon merkezlerimizde ruhsal ve kişisel gelişimlerini tamamlayıp çeşitli istihdamlarla topluma tekrar kazandıracağız.
27) Evde bakıma muhtaç engelli, yaşlı ve hastalarımıza yönelik yepyeni bir sağlık hizmeti modeli ile sağlık ekipleri ve birimleri kurularak muhtaç durumdaki tüm vatandaşlarımızın tamamına ulaşacağız. Ayrıca Kurulacak çok daha fazla gündüz bakım evlerinden de en üst seviyede faydalanabilecekler.
28) Yabancı uyruklu vatandaşlarımıza eşit hak ve özgürlükler sağlayacak ve göçmen sorunu ile ilgili ortak mutabakatı sağlayan yeni bir yasa çıkaracağız.
29) Üniversite kampüs alanlarında kurulacak çözüm ofislerinde yepyeni ufuklar açacak fikir atölyeleri kuracağız. Beyin göçünün önüne geçmek için somut adımlarımızdan olan üreten gençlik modellemelerimiz ile onları destekleyecek ve teşviklerle ülkemize kazandıracağız.
30) Basın özgürlüğü, fikir özgürlüğü, temel hak ve özgürlükler kapsamındaki insanın insanca yaşayabileceği bir toplum haline dönüşebilmek adına devrim niteliğinde alınacak kararlar ile muasır medeniyete taşıyacak yepyeni bir anayasa ve sistemini getireceğiz.

TÜM BU PROJELERİMİZLE, BİZLER;
“BİZ BİZE DEĞİL, BİZ DÜNYAYA YETERİZ!” DİYORUZ.”

ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil