Ana Sayfa Gündem, Politika 8 Eylül 2021 463 Görüntüleme

GBP Şanlıurfa İl Başkanı Ömer TOPRAK, “Ayda 2 Fatura Vatandaşı İsyan Ettirdi”

Güç Birliği Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ömer TOPRAK Şanlıurfa’da ki elektrik dağıtım şirketi tarafından ayda 2 defa elektrik faturası geldiği ve firma yöneticilerinin, Şanlıurfa Milletvekillerinin konu ile ilgilenmedikleri sorunlarına değindi.

Başkan TOPRAK açıklamasında;

“Elektrik dağıtım şirketinin halka kestiği faturalara bakın, aynı ayın içerisinde 2 tane fatura kesiliyorsa bu millet ne yapacak, bu milletin hali ne olacak? Bu elektrik dağıtım şirketi bizzat vampir olmuş halkın kanına giriyor” diyerek söze başlarken,

“Vatandaş bugün bir iş yeri çalıştırıyorsa, aynı ayın içinde 11.000 TL lik 2-3 tane fatura geliyorsa bu vatandaş bu iş yerini neden açtı? O zaman direk elektrik dağıtım şirketine çalışsın, halk evinde aç susuz kalsın.

Elektrik dağıtım şirketinin müdürüne gidiyoruz halkın sorunlarıyla ilgilenmiyor, Biz Halk olarak kime gidelim, yetkili kim, Neden bu konuya bir çözüm bulunmuyor? Kimse kendisine dokunmayan bir konuya çözüm bulamayacak mı?

Faturasını ödeyememiş ve icralık olan vatandaşın üzerinde bir mal varlığı yok, kalmadı. En sonunda ceza evine girmek zorunda kalacak. Elektrik faturasını mı ödeyemedin git cezaevinde yat…

Buradan yetkililere ve Şanlıurfa Milletvekillerine sesleniyorum; 14 tane milletvekili olarak meclistesiniz. Şanlıurfa için ne yaptınız? Bunu halk size soruyor.

Başka şehirlerin milletvekilleri Şanlıurfa’daki elektrik sorunlarını dile getirirken seçildiğiniz şehirdeki, size güvenerek oy veren insanların sorunlarını biriniz çıkıp mecliste neden gündeme getirip çözüm aramadınız?

İnsanlara vaatler verirken, Sesiniz olacağız derken meclise girdikten sonra Ankara’ya gidip temsil etmekle sorumlu olduğunuz halkı unuttunuz. Kenar mahalledeki vatandaş aç, susuz kalmış, elektrik faturası sorunu mu var, Şanlıurfa’da bu elektrik faturalarının hali ne olacak, çiftçinin hali ne olacak, kimsenin kimseden haberi yok.

Sayın milletvekilleri; nasıl olsa dolgun maaşlarınız yatıyor, faturalarınız otomatik ödeniyor. Ama bir de gelin buradaki vatandaşların hallerini görün.

Yarın seçim dönemi geldiğinde ne yüzle Şanlıurfa’ya gelip oy isteyeceksiniz, neyin vaadini vereceksiniz?

Halk bezgin durumda. Bu sorunları gündeme getirerek çözüm bulmalıyız. Çiftçiye destek verdiğinizi söylüyorsunuz. Destek nerede, biz neden görmüyoruz?   Çiftçi kan ağlıyor. Bunun sonu nereye varacak?    Bu sorunları okurken biraz olsun silkelenerek asıl görevinizi hatırlar ve mecliste dile getirirsiniz.

Sayın Cumhurbaşkanı biliyoruz sesimizi duyacaksınız. Bu sorunlarla ilgilenmeniz gerekiyor. Halk perişan halde gerek iş gerek ekonomik zorluklar yaşarken bu da yetmez gibi elektrik dağıtım şirketinin yaptığı usulsüz faturalandırmalar ekleniyor. Esnaf zaten perişan halde tükendi. Tarım işçisi evini geçindirebilmek için 5-6 ay boyunca gidip evinden uzakta çalışıyor sırf evine bakabilmek için, geldiğinde burada elektrik dağıtım şirketinin borcu birikmiş oluyor. Vatandaşımız evine mi bakacak borç mu ödeyecek? Bu şekilde nereye kadar  gidecek? Bizler halk olarak buna bir çözüm istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil