FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, İlçeler, Magazin, Politika, Spor, Teknoloji, Türkiye 10 Ocak 2021 501 Görüntüleme

Gazeteci Sizce Kimdir?

Merhaba değerli dostlar.
Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü.
Çok mutluyum. İçim içime sığmıyor. Harika demek isterdim.
Namusu ve şerefi ile kalemini satmayan gazeteciler gününü tebrik ederim. Bu gün gazetecilerin özel günü. Peki gazeteci sizce kimdir? Sorunları nedir? Hangi şartlarda çalışırlar?
Gazeteci; bizim oğlandır. Sonra hallederizdir. Sanada mı diğerleri gibi yapacağızdır. Pazartesi gel , çarşamba hallederiz , cuma çözerizdir. Ne yaparsa yapsın hiç kimseyi memnun edemeyendir. Kimilerine göre artist , kimilerine göre bir tarafları yaralanmıştır.
Sadece bu tarz günlerde vaya seçim zamanlarında süslü laflarla akla gelenlerdir.
Övdüğü zaman zaman mükemmel , eleştirdiği zaman rezil , hakkını istediği zaman rezildir. Tuttuğu takım olamaz , siyasi görüşü olamaz , sevdiği renk , giydiği marka , sevdiği restaurant olamaz. Eğer olursa taraflı olur. Eleştirilen olur. Sevdiği film yıldızı , dinlediği sanatçı , izlediği kanal olamaz. Fikir beyan ederken bir laf söyler bin düşünür. Olur da olur. Çoğu zaman yazarken çekinir. Haber yapar tehdit edilir. Ne acayip meslek ama değilmi?
Gazeteci şereflidir. Gazeteci evine ekmek götürebilmek için çabalayan namus timsalidir. Sabah kahvaltısında masanızda, akşam televizyonda sizler içindir.
Bir çok olumsuzluklara rağmen mesleğini icra eder. Dünyada ve Ülkemizde mesleğinin gereğini yerine getiren tüm meslektaşlarımın gününü tebrik ederim. Bende bu özel günü laf olsun diye süslü laflarla , bir ajanda ya da kalem hediye ederek kutlamak isterdim ama eminim tüm meslektaşlarımda fazlasıyla vardır.
İlerleyen günlerde görüşmek dileğiyle.
Selam ve saygılarımla…

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil