resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Politika 27 Kasım 2021 321 Görüntüleme

Ertürk; “Ak Parti sosyal medyada da en güçlü etki imkanına sahip”

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Tanıtım Medya Başkan Yardımcıları, AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen “Sosyal Medya Stratejileri” konulu bir toplantıya katıldı.

Toplantıda konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, AK Parti’nin sosyal medyada da en güçlü etki imkanına sahip olduğunu söyledi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Tanıtım Medya Başkan Yardımcıları Tuğba Erden ve Derya Öztekin “Sosyal medya stratejileri” başlığı altında AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Yönetimi, İlçe Kadın Kolları Başkanları, ilçe Tanıtım ve Medya Birim Başkanlarına sunum yaptılar.

Kirliliğe yönelik bilgiler verdiler

İlginin yoğun olduğu toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, AK Parti Kadın Kolları Teşkilatlarının sosyal medyadaki bilgi kirliliğine yönelik nasıl bir pozisyon alacağı konusunda bilgi verdi.

“En güçlü etki imkanına sahibiz”

Yüz yüze ilişkiler kadar, sosyal medya alanının da çok önemli olduğunu kaydeden Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, “AK Parti Teşkilatları Türkiye’nin en çok üye sayısına sahip, en yaygın teşkilatlardır. Bu teşkilat ağında, en güçlü etki imkânlarına sahibiz. Partimiz sosyal medyayı da en güçlü şekilde kullanıyor ancak son zamanlarda artan ve huzuru sabote edecek noktaya kadar gelen yalan ve dezenformasyona uğramış haberler hepimizi rahatsız ediyor. Sosyal medyada çıkarılan birçok iddianın teyide muhtaç haberler olduğu aşikardır. Bu bağlamda bizler de teyit edilmemiş bilgiler üzerinden yapılan ve insanların algılarını yönetmeye yönelik olan haberleri elbette dikkate almayacağız. Bunlar genelde süslenmiş yalanlarla doğrudan sinir uçlarına yönelik çalışmalar olarak öne çıkar. Bunlar görüldüğünde huzuru saboteye yönelik bir paylaşım olduğu anlaşılmalıdır” dedi.

“Doğru bilgiye ulaşmak için çaba sarf etmek gerekiyor”

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Tanıtım Medya Başkan Yardımcısı Tuğba Erden de konuşmasında “Gün geçtikçe düne göre çok daha yaygınlaşan sosyal medya kullanımı, toplumdaki her bireye düşüncelerini paylaşabilme imkânı veriyor. Bunu pozitif ve lehimize bir durum olarak görsek de; manipüle edici, provoke edici, yalan ve yanıltıcı bilginin yayılması açısından bakıldığında durum pek de iç açıcı değil! Çünkü bazen karşı taraf düşüncelerine yalan katıp servis edebiliyor. Sosyal medya alanı bilgi açısından daha hızlı erişim sağlama imkânı veriyor olsa da genel toplum kurallarına uyulması konusunda maalesef ideolojik hastalığa tutulmuşların eksikleri olduğunu ifade etmeliyim. Yalan haberle mücadelenin temel taşı, her ne olursa olsun bilgiye kolayca ulaşmaya çalışmak değil, ‘doğru ve güvenilir bilgiye’ ulaşmak için çaba sarf etmektir” ifadelerini kullandı.

Tersinden görsel arama tavsiyesinde bulundu

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Tanıtım Medya Başkan Yardımcısı Derya Öztekin de yaptığı konuşmada “Bu yeni nesil medya ile artık bilgiye ulaşmak çok kolay ama bunun doğruluğunu teyit etmek hepimizin görevidir. Çünkü burası kuralsızlığın hâkim olduğu bir alandır. Bu yüzden genel toplumsal kabullerin dışında hareket edilmesi bazı sorunları da birlikte getiriyor. Bunlara ilaveten yapılmış bir paylaşımı gördüğünüzde genel bir araştırma yaparak ve ulaşılan bilgileri en az 3 farklı güvenilir kaynaktan teyit etmek durumundasınız. Doğru bilgiye ulaşmanın olmazsa olmazını teyit oluşturuyor. Örneğin, TinEye ve Google Tersinden Görsel Arama araçları ile bir fotoğrafın ne zamana ait olduğu ve daha önce yayınlanıp yayınlanmadığı bilgisine erişmek mümkün” ifadelerine yer verdi.

Toplantı soru-cevap şeklinde devam etti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil