FLAŞ HABER:
Ana Sayfa İlçeler 1 Haziran 2021 329 Görüntüleme

Emirdağ Selman-ı Farisi Kültür Evi Misafirlerini Bekliyor

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in destekleri ile Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun girişimleri ile hizmete giren ‘Emirdağ Selman-ı Farisi Kültür Evi’ misafirlerini bekliyor.

Emirdağ ilçesinde Afyonkarahisar’da örnek gösterilebilecek ‘Emirdağ Selman-ı Farisi Kültür Evi’ geçtiğimiz günlerde hizmete girdi. Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, eski İnkılap İlkokulunu restore ederek, ilçenin tarihi ve kültürünü ‘Emirdağ Selman-ı Farisi Kültür Evi’nde yaşatılıyor. Aynı zamanda kadınlarda kendi ürettiği ürünleri satarak ev ekonomisine katkı sağlıyorlar.

“Kadınlarımız Kültür Evini sahiplendiler”
Kadınları burada en üst düzeyde faydalandırmaya çalıştıklarını söyleyen Başkan Koyuncu, “Kültür Evimize annelerimiz, teyzelerimiz, kız kardeşlerimiz bu evlere çok sahip çıktılar. Tüm hizmetlerimiz kadınlara ücretsiz sunuluyor. Kültür Evimiz zemin kat ile 3 katlıdır ve 5 bin 400 metre karelik bir yerleşim alanına sahip. Binamız ise 400 metrekaredir. Zemin katta 2, birinci katta 6 ve üçüncü katta 7 oda bulunmaktadır. Binamızın İç dekorasyon çalışmalarını ve dış peyzaj çalışmalarını kültürümüze uygun bir şekilde yaptık. İlçemizin tarihi ve kültürünü hep bir arada bulabileceğimiz ve onu yansıtacak odalar düzenlendi. Kültür Evimizde, bayanlarımız gün, toplantı ve etkinlerde bulunabileceklerdir. Hatıra sınıfımız İnkılap Okulundan mezun olan vatandaşlarımız için hazırlanmaktadır. Emirdağlı şair ve yazarlarımızın eserlerinin bulunduğu mini kütüphane ve okuma salonu da bulunmaktadır. İlçemize özel eski eşyaların sergilendiği salon, kültürümüzü yansıtan yüklük ve gelin odası düzenlenmektedir” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

EYÜP YAKAN 1O KASIM MESAJI

EYÜP YAKAN 1O KASIM MESAJI

Hazır Site apk Uzman Tescil