FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 6 Mart 2021 398 Görüntüleme

El Sanatları Kursları Yeniden Faaliyete Başladı

Afyonkarahisar Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Etüt Eğitim Birimi, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliğinde düzenlenen el sanatları kurslarımız kontrollü normalleşme kuralları çerçevesinde açıldı.

Kadınlara yönelik olan el sanatları kurslarımızda sepet örme, iğne oyası, tel kırma, takı tasarımı, çini işleme, makine nakışı, şiş örücülüğü yapılıyor. Kadınlarımız bu kurslarda hem meslek ediniyor, hem de aile bütçelerine katkıda bulunuyor. Normalleşme süreciyle birlikte kursların başlamasından memnuniyet duyan kursiyerler, bu süreçte, maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edeceklerini ifade etti. Pandemi dolayısıyla uzun süre evlere kapandıklarını belirten kadınlar, “Bizim için oldukça zor bir süreçti. Yeniden kurslarımız açıldı. Bu kurslar bizim sosyal yaşantımıza büyük katkıda bulunuyor.

Kursların bizlere faydası sadece bunlarla da sınırlı değil. Ayrıca öğrendiğimiz el sanatları ile aile bütçemize de katkıda bulunuyoruz. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, sayesinde böyle bir imkâna sahip olduk. Bizler için bulunmaz bir nimet. Kurslarımızın düzenlenmesinde emekleri olan Başta Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek olmak üzere kurs hocalarımıza teşekkür ediyoruz” dediler.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

YUM-BİR den açıklama..

YUM-BİR den açıklama..

Hazır Site apk Uzman Tescil