FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, İlçeler, Politika 10 Aralık 2020 234 Görüntüleme

DÖNÜŞÜM MUHTEŞEM OLACAK, MİLLET BAHÇESİ ŞEHRİMİZE YAKIŞACAK

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim öncesi vaatlerinden olan Mısri Mahallesi -İmaret Camii ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi ile Cirit Kayalığı Millet Bahçesi’nin ihale tarihleri belli oldu.

      Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in girişimleri, Afyonkarahisar Milletvekillerimizin desteği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi tarafından yapılacak, Millet Bahçesi’nin ihalesi 15 Şubat 2021, Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ihalesi ise 25 Şubat 2021’de yapılacak.

“GELENEKSEL MİMARİYE UYGUN KONUTLAR PLANLANDI”

            Her iki vizyon projenin hayata geçecek olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şehrimize hayırlı olmasını diledi.Mısri Mahallesi ile İmaret Camii ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini kaydeden Başkan Zeybek, “Kentsel Tasarım Projesi çalışmaları TOKİ iştiraki GEDAŞ şirketi tarafından yapılırken geleneksel mimariye uygun konutlar planlandı. Seçim döneminde Bakanlığımızla yaptığımız görüşmelerde Afyon’da iki bölgede Kentsel Dönüşüm yapılması hususunda söz vermiştik.  Sayın Bakanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde birinci etap olarak Mısri ve İmaret Camii Çevresinde 250 ila 300’er konutun yapılması hedefleniyor. Proje çalışmaları tamamlandı, ihale aşamasına gelindi.  Hatırlanacağı üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından oluşturulan Kentsel Dönüşüm İrtibat Ofisimiz de açılmıştı. İrtibat Ofisi’nde hak sahiplerine yapılan çalışmalar hakkında bilgi veriliyor. Ayrıca proje ile ilgili ön talepler toplanıyor.  Hak sahiplerinin proje alanı veya rezerv alan içerisinden konut sahibi olmak veya taşınmaza ait bedelin nakit olarak ödenmesi hususları yine bu büromuzda görüşülüyor” dedi.

“VAAD ETTİĞİMİZ PROJELERİ TEK TEK YERİNE GETİRECEĞİZ”

            Cirit Kayalığı Millet Bahçesi proje ihalesinin ise 15 Şubat 2021 tarihinde yapılacağını açıklayan Başkan Zeybek, “Yine şehrimizde vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor.  Bu kapsamda seçim öncesi vaatlerimizden olan Cirit Kayalığı Millet Bahçesi projemizde de ihale aşamasına geldik. Hatırlanacağı üzere Ali Çetinkaya Garı’nda bulunan yeşil alanlar, projeye dâhil edildi. Şehrimize muhteşem bir eser kazandıracağız. Şehrimizin merkezinde tüm vatandaşlarımızın faydalanacağı kaliteli ve sağlıklı zamanlar geçireceği örneğine az rastlanan güzellikte bir aktif yeşil alan olacak. Afyonkarahisar’a vaat ettiğimiz projeleri tek tek yerine getireceğiz” dedi.

ZEYBEK BAŞKAN’DAN TEŞEKKÜR

Projelerin hayata geçecek olmasından duyduğu mutluluğu ifade eden Başkan Zeybek; desteklerinden dolayı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven’e, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’e AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve teşkilat mensuplarına teşekkür etti

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil