resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa İlçeler 13 Ağustos 2021 166 Görüntüleme

Döğer’de Şehit Şükrü KARADİREK’in Adını Taşıyan Kütüphane Açıldı

Bitlis-Tatvan’ da helikopter kazası sonucu şehit düşen Şükrü Karadirek’in adını taşıyacak olan Kütüphanenin açılışı Döğer Kasabasında düzenlenen tören ile gerçekleşti.

5 Mart 2021 tarihinde Bitlis-Tatvan’da helikopter kazası sonucu şehit düşen Şükrü Karadirek’in adına Döğer Belediye Başkanı Mehmet Demirel’in destekleri kütüphane açıldı. Açılışa, Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, İhsaniye Kaymakamı Doğukan Koyuncu, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Kocacan, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner, İhsaniye Belediye Başkanı Tunay Türkmen, Afyonkarahisar Şehit ve Gaziler Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Nizamettin Şenol, Şehit aileleri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile devam etti.

“Şehit ve gazilerimizin her zaman yanındayız”
Şehit ve Gazi ailelerinin her zaman yanında olduklarını söyleyen Döğer Belediye Başkanı Mehmet Demirel, “vatanın bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek için gözünü kırpmadan şehadet şerbeti içen şehitlerimiz ve yaralanan gazilerimiz bizim her şeyimizdir, kırmızı çizgimizdir. Kasabamızda şehit ve gazilerimizin isimlerini yaşatmaya devam ediyoruz. Bugünde şehidimiz Şükrü Karadirek’in adını verdiğimiz bir kütüphanemizi hizmete açıyoruz”

“Devlet olarak her zaman yanınızdayız”
İhsaniye Kaymakamı Doğukan Koyuncu, “Allah yolunda öldürülenler için “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz. Şehit ailelerimizde bizlerin kıymetli emanetlerisiniz. Devlet olarak her zaman yanınızdayız”

“Şehitlerimizin emanetlere sahip çıkmalıyız”
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Şehidimiz Şükrü Karadirek başta olmak üzere şehitlerimizin isimlerini yaşatmaya devam edeceğiz. Döğer belediye başkanımızda kasaba da şehitlerimizi ve gazilerimi burada yaşatmaya devam ediyor. Şehitlerimizden kalan emanetlere sahip çıkmalıyız. Onların hatıralarını devamlı ayakta tutmalıyız”

“Aziz şehitlerimiz için ne yapsak azdır”
Afyonkarahisar Şehit ve Gaziler Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı, “şehit için bayrak için ülkemizin birlik ve beraberliği için canlarını, kanlarını vermiş olan aziz şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Onlar adlarını ve hatıralarını yaşatmak hepimizin görevidir. Döğer belediye başkanımızda bir şehidimiz Şükrü Karadirek’in ismini kütüphane de yaşatmaktadır. Dernek olarak kendisine teşekkür ediyoruz”

“Aziz şehidimiz Şükrü Karadirek’in aziz hatırasını yaşatacağız”
Vali yardımcısı Mehmet Keklik, “Yaklaşık 5 ay önce Bitlis-Tatvan’ da elim bir helikopter kazası sonucu şehitler kervanına katılan aziz şehidimiz Şükrü Karadirek’in aziz hatırasını yaşatacağız. Bu beldeye ilim ve irfan yuvası olacak ve bütün vatandaşlarımıza ışık tutacak olan kütüphanemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Aziz şehidimizin hatırasını yaşatma adına bu kütüphanenin isminin verilmesi konusunda öncülük eden Döğer Belediye Başkanımız Mehmet Demirel’e teşekkür ediyorum. Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz, devletimizin varlığını milletimizin birlik ve beraberliğinin, huzurunun güven içerisinde yaşamamızın en önemli teminatlarıdır” dedi. Yapılan konuşmaların ardından kütüphanenin açılışı yapıldı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil