FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 30 Mayıs 2021 346 Görüntüleme

Cirit Kayalığı Millet Bahçesinin İlk Fidanları Toprakla Buluştu

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in seçim vaatlerinden olan Cirit Kayalığı Millet Bahçesi’nin ilk fidanlar toprakla buluştu. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’un katılımlarıyla Cuma günü temeli atılan Cirit Kayalığı Millet Bahçesi’nin ilk fidanlar, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Milletvekillerimiz Veysel Eroğlu, İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın katılımlarıyla dikildi.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in seçim vaatlerinden olan Cirit Kayalığı Millet Bahçesi projesinde çalışmalar başladı. Toplu Konut İdaresi tarafından ihalesi tamamlanarak yer teslimi yapılan 267 bin metrekare alan, tamamlandığında şehrin kalbinde adeta bir cazibe merkezi olacak.

Millet Kıraathanesi (1200 metrekare) çocuk oyun alanları, spor aletleri, fitness, meyve bahçeleri, piknik alanları, bisiklet yolları, kent donatıları, tematik ve hoş kokulu bahçeleri, kamelyaları ve dinlenme alanlarıyla Afyonkarahisarlıların vazgeçemediği muhteşem bir eseri şehrimize kazandıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Fidan dikiminin ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, projede vatandaşlarımıza ait tüm sosyal donatıların en ince detayına kadar düşünüldüğünü söyledi. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, “TOKİ’mizin ihale ettiği yüklenici firma tarafından çalışmalara başlanan 267 bin metrekarelik Millet Bahçemiz ciddi bir çekim merkezi olacak. Burası, her yaş grubuna hitap edecek, her kesimi rahatlıkla memnun edecek, bir yaşam merkezi olacak. Millet Bahçemiz, Millet Kıraathanesi, peyzaj alanları, tematik ve hoş kokulu bahçeleri, kamelyaları, dinlenme alanları, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla, etkinlik ortamları, keyif mekânları ve kent mobilyalarıyla vatandaşlarımız için vazgeçilmez bir mekân olacak Cirit Kayalığı Millet Bahçesi’ni hizmete sunmanın şimdiden heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

Vali Gökmen Çiçek, Milletvekillerimiz Veysel Eroğlu, İbrahim Yurdunuseven, ve AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ise Cirit Kayalığı Millet Bahçesi’nin şehrimize şimdiden hayırlı olmasını temenni ederek Afyokrahisar’ı daha yeşil hale getirmek için durmadan çalışmaya devam edeceklerini söylediler.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil