FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 28 Mayıs 2021 281 Görüntüleme

Çevre Hizmetleri Birliğinden Üye Belediyelerine Konteyner Desteği

Afyonkarahisar İli Çevre Hizmetleri Birliği, üyesi olan 59 belediye ve İl Özel İdaresi’ne çöp konteyneri desteğinde bulundu.Çevre Hizmetleri Birlik Başkanı Mehmet Zeybek önderliğinde Afyonkarahisar’ın tamamına taşıma ve bertaraf ücreti almadan başarılı bir şekilde katı atık hizmeti veren Çevre Hizmetleri Birliği, belediyelerin atıklarını toplarken işlerini kolaylaştırmak adına bir destekte daha bulundu.

BİRLİK ÜYELERİNE DESTEK ARTARAK DEVAM EDİYOR

Toplamda 1280 adet çöp konteyneri alımı yapan Birlik, konteynerleri üye belediyelerine ulaştırarak hizmetlerine sundu. Böylelikle Birliğin üye belediyelerine son 1 yıl içerisinde yapmış olduğu maddi destek 13 milyon lirayı geçti.

“ÇEVRE KONUSUNDA DUYARLIYIZ”

Çevre Hizmetleri Birliği Entegre Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’nin başarılı bir şekilde işini yaptığını aktaran Zeybek Başkan, “Önceden belediyelerimizin sırtına yük olan atıkların taşınması ve bertarafı konusu birlik çalışmaları sayesinde yük olmaktan çıkmıştır. Bu çalışmalar, tabi ki maddi konulardan daha fazla olarak çevrenin korunması adına önemli çalışmalardır. Çevre ve insan sağlığının değerinin daha fazla anlaşıldığı şu günlerde, çevrenin korunması konusunda en başarılı illerin başında geldiğimizden dolayı gururluyuz” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil