FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 23 Mart 2019 268 Görüntüleme

Çetinkaya, “Hesap verebilir, şeffaf ve dürüst olacağız”

Çetinkaya, “Hesap verebilir, şeffaf ve dürüst olacağız”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışı ile ürettikleri projelerle Afyonkarahisar’ı yöneteceklerini söyleyen MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Kent Bilimci Fatih Çetinkaya, “Belediyecilik hizmetlerinin yürütülmesi sırasında halka karşı hesap verebilir, şeffaf ve dürüst olacağız” dedi.

Şehrin yapılanmasında estetikle doğallığı birleştireceklerini söyleyen MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Kent Bilimci Fatih Çetinkaya, Afyonkarahisar’ı beton yığınına dönüştürmeyeceklerini ve rantçı ve makyajcı zihniyete asla geçit vermeyeceklerini vurguladı. Çetinkaya, “Vatandaşlarımızın günlük hayatlarını kolaylaştıracağız, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularını canlı tutacağız. Tüm hizmetlerde israfın önlenmesi ile verimliliğin ve etkinliğin sağlanmasına önem vereceğiz. Hizmet üretirken kârlılığı değil, vatandaşın, rahatını, huzurunu ve sağlığını amaçlayan yaklaşımı esas alacağız. Şehirleri geleceğe hazırlama ve yarınlarını planlama sorumluluğunu üstlenmiş en önemli hizmet birimleri olan yerel yönetimlerin, kentin tarihini, kültürel, çevresel değerlerini ve dokusunu koruyup geleceğe taşıması, ‘Geçmiş ile geleceği birleştiren belediyecilik’ anlayışının temelini oluşturacağız. Unutulmamalıdır ki, geçmişi olmayan bir şehrin, geleceği de olamaz. Estetik ve sanatı önemseyen bir yaklaşımla tarihi ve doğal dokuyu koruyarak, kent, halkına ilham veren, yaşama sevinci sağlayan bir yapıya büründürmesi ve kentin doğal güzelliklerini ortaya çıkarması, estetikle doğallığı birleştireceğiz. Şehirlerimizi beton yığınlarına dönüştüren, estetikten yoksun, şehir planlamasından bihaber; her türlü yağma ve talana kapı aralayan ‘Rantçı ve makyajcı’ zihniyetlere asla geçit vermeyeceğiz” dedi.

ÇETİNKAYA, “DAR GELİRLİ VATANDAŞLARIMIZ EV SAHİBİ OLACAK”Afyonkarahisar’ın önceliklerini göz önüne alarak planlı bir çalışmayla hizmet üreteceklerini ve her safhada hesap verebilir ve şeffaf olacaklarını da belirten Çetinkaya, Kentsel Dönüşüm Projesi ile dar gelirli ailelerin ev sahibi olacağını ifade etti. Çetinkaya, “Belediyecilik hizmetlerinin yürütülmesi sırasında halka karşı hesap verebilir, şeffaf ve dürüst olacağız. Kişisel çıkarlarımız doğrultusunda hareket etmeyeceğiz. Belediyemize ait şirketler dahil tüm birimlerimiz ile şeffaf ve hesap verebilir olacağız. Kentsel dönüşüm projemizle herksin insanca yaşayabileceği konutlar inşa edeceğiz. Her bireyin kendisini rahat ve huzurlu hissettiği bir ortamda ve kentin imkânlarından en üst düzeyde faydalanarak yaşaması aile ile konutu birleştiren belediyecilik anlayışıyla hareket edeceğiz. Dar ve sabit gelirli vatandaşlarımızın konut edinebilmesi için uygun yöntemler ve finansman modelleri ile ev sahibi yapacağız” diye konuştu.

ÇETİNKAYA, “ŞEHİRDEKİ ENGELLERİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ”

Afyonkarahisar’da yaşayan engelli vatandaşları da düşünerek şehir yapılanması yapacaklarını belirten Çetinkaya, Çetinkaya, “Engelli kardeşlerimize yönelikte birçok projemiz var. Öncelikli projelerimiz arasında şehirdeki engelleri ortadan kaldırmak olacak. Afyonkarahisar’da düzenleme yaparken engelli vatandaşlarımızı da düşünerek hareket edeceğiz. Fiziksel veya sosyal özellikleri nedeniyle kentte yaşayan kişilerin yaşantılarını zorlaştıran, kentin altyapı ve hizmetlerinden kaynaklanan bütün ‘Kent Engelleri’ni ortadan kaldıracağız. Engelli vatandaşlarımızın faydalanması için yapacağımız düzenlemelerle şehrimizin refahını sadece engelliler için değil, tüm vatandaşlarımız için artırmış olacağız” ifadesini kullandı.

ÇETİNKAYA, “SAHİPSİZLERİN SAHİBİ, ÇARESİZLERİN ÇARESİ OLACAĞIZ”

Milliyetçi Hareketin belediyecilik anlayışının temelinde; sahipsizlerin sahibi, çaresizlerin çaresi alacaklarını da belirten Çetinkaya, İşte iş projesi, ihtiyacın askıda projesi ve tok karın sıcak yuva projeleri hakkında bilgiler verdi. Çetinkaya, “Yerel yönetim anlayışımız gereği kimseyi, kimseye muhtaç olmamasını temin edeceğiz. İşadamları, organize sanayi bölgeleri veya ilgili odalarla işbirliğine giderek, düzenlenecek kurslar ile işsiz kesimlerin meslek edinmelerine yardımcı olacağız. İş sahibi olamayan muhtaç durumdaki insanların yaşamlarını idame ettirebilecekleri ortamı tesis edeceğiz. Ücretsiz gıda, yiyecek, eğitim ve gerekirse konaklama gibi ihtiyaçları karşılayarak, hem ihtiyaç sahiplerinin mağduriyetleri gidereceğiz hem de sosyal barışa katkı sağlayacağız. Bunun için, alan elin veren eli görmeyeceği bir anlayışla, kentin ileri gelenleri ve sosyal yardım kuruluşları ile işbirliğine gideceğiz. Milliyetçi Hareketin belediyecilik anlayışının temelinde; sahipsizlerin sahibi, çaresizlerin çaresi olmak vardır. Bu anlayışın gereği; dul, yetim, hasta, engelli, kısaca bakıma, doyurulmaya ve konaklamaya muhtaç kim varsa eksikleri tespit edilerek ihtiyaçlarını gidereceğiz ve onurlu bireyler olarak yaşamlarını sürdürmeleri temin edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

İYİ Partiden ziyaretler

İYİ Partiden ziyaretler

Hazır Site apk Uzman Tescil