FLAŞ HABER:
Ana Sayfa İlçeler 11 Kasım 2021 199 Görüntüleme

Çay İlçesi’nde 2 bin ağaç fidanı toprakla buluştu

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” kampanyası kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan 84 milyon için 3’er fidan etkinliği Çay İlçesi’nde yapıldı.

Çay Orman İşletme Şefliği, kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte Çay Belediye Mezbahaneyi altında bulunan 40 bin metrekarelik alana Çınar, Akçaağaç, Ihlamur, Dişbudak, İğde ve Badem ağacı olmak üzere toplam 2 bin adet ağaç fidanı dikimi yapıldı.  Afyonkarahisar İlçeleri içerisinde 2 bin adet ağaç fidanı dikimi ile en fazla ağaç fidan dikimini gerçekleştiren ilçe oldu.

Fidan dikimi etkinliği programına İlçe Kaymakamı Mehmet Durgut, Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Şahin, İlçe Jandarma komutanı Teğmen Murat Çakır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Akif Türk, Daire ve Kurum Amirleri, Siyasi Parti temsilcileri, Oda Başkanları Öğretmen ve Öğrenciler katıldı.

84 milyon için 3’er fidan sloganı ile 81 ilde eş zamanlı olarak 252 Milyon fidan dikim etkinliği programın sonunda fidan dikim törenine katılanlara Çay Orman İşletme Şefliği tarafından meyve suyu ve kek ikramı yapıldı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil