FLAŞ HABER:
Ana Sayfa İlçeler 3 Kasım 2021 162 Görüntüleme

Çay gençlik merkezi faaliyetlerine başladı

800 m2 kapalı alan üzerine kurulan Çay Gençlik Merkezi ilçe gençlerine hizmet vermeye başladı.  

İçerisinde lider odası, bilgisayar, müzik, güzel sanatlar ve çok amaçlı atölyeler, mescit, kitap kafe, spor salonu ile soyunma giyinme odaları, duş yerleri, kafeterya, toplantı salonu, has oda ve idari odaları bulunan Çay Gençlik Merkezi gençlere sosyal, kültürel ve sportif alanlarda hizmet verecek.

Bugün faaliyetlerine başlayan gençlik merkezindeki programa İlçe Kaymakamı Mehmet Durgut, Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdür Yardımcısı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede, İl Gençlik ve Spor Müdür Vekili Ahmet Ertürk, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Murat Çakır, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Kadir Çetin, Belediye Meclis Üyeleri ve gençler katıldı.

Ebru sanatı, kaligrafi gösterisi, akıl ve zekâ oyunları gösterisi, kick box gösterisi ve müzik grubunun gösterisi büyük beğeni aldı.

İl Gençlik ve Spor Müdür Vekili Ahmet Ertürk bir konuşma yaparak “Çay gençlik merkezi bugünden itibaren faaliyetlerine başlamıştır. Gençlerimizin bu hizmetlerden yaralanabilmesi için yapacağı tek şey ücretsiz olarak üye olmaktır. Gençlik merkezi Çay İlçesine hayırlı olsun” dedi.

İlçe Kaymakamı Mehmet Durgut bir konuşma yaparak; İlçede büyük eksikliği hissedilen Gençlik Merkezinin artık faaliyetlerine bugünden itibaren başladığını belirten Durgut, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Vali Gökmen Çiçek’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı konuşmasında; “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize örnek olacak olan Gençlik Merkezi ile yürütülecek ortak projeler sayesinde kapalı spor salonu, yüzme havuzu ve sentetik çim sahanın yapılmasıyla ilçemize yakışır bir şekilde sporun her alanında başarılar elde ederek şaha kalkacak.

Çay Gençlik Merkezinin Çay gençliğine hayırlı olması temennisiyle bu eseri Yeşilçay’ımızı kazandıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’e, İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Durgut’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil