FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 18 Eylül 2020 290 Görüntüleme

Çay Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı seçim vaatlerinde vermiş olduğu sözleri yerine getiriyor.

Başkan Atlı vaatleri arasında bulunan, çalışmalardan bazılarını yerine getirdiklerini ifade ederek şöyle dedi;

“Seçim öncesi söz verdiğimiz bir projemiz, dört yol meydanın 4200 metre kare şeker fab. ait alan var. Çok kıymetli bir alan hem mali hem sosyal anlamda. Özelleştirme idaresinde satlığa çıktı imarı yapılmış konut ve ticari alan olarak Sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve belediye olarak itiraz ettik bedelsiz belediyeye kazandırmak için başvurduk sonuç alamadık.

Özelleştirme idaresi başkanlığına gittik park yapmak istedik kabul edildi. Önümüzdeki günlerde kullanım hakkı belediyemize geçecek. Bu vesile ile, ben buradan sayın vekillerimiz İbrahim Yurdunuseven’e, Ali Özkaya’ya ve İl Başkanımız Hüseyin Sezen’e teşekkür ederim onlar sayesinde Özelleştirme idaresinden burası için söz aldık. Söz konusu bu yerin, Yılbaşında tapusu bize geçecek önümüzdeki yaz da açılışını yapacağız. Diğer taraftan,

Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ilçemizi ziyaretinde müjdeler vermişti;

Gençlik merkezi eski dev. Hastanesinin arkasındaki diyaliz binasının bulunduğu alan gençlik spor il müdürlüğüne aktarılmıştı. Hemen tadilatına başlanıyor. 3 engeç 4 ay içerisinde gençlik merkezimiz faaliyete geçecek.

Kapalı Spor Salonu yok daha önce sayın Milletvekillerimizinde dikkat çektiği husus Afyon ilçelerinde tek kapalı spor salonu olmayan ilçeyiz. Sayın valimiz hemen yerini tespit ettirdi yaklaşık 500 kişilik bir kapalı spor salonumuz yapılacak. Bakanlıktan da bütçesi ayrıldı. 2021’de de inşaatı başlamış olacak.

Yine, DSİ’nin en büyük yatırımı Çay Barajımız tamamlandı. Buradan büyük oranda Çay ve Bolvadin’in içme suyu temin edilecek. Diğer taraftan,En büyük kalem tarımsal sulama idi biz bunu bedelsiz olarak Çay’a kazandırdık. Biz yönetimi de barajımızıda vermeyiz uzlaşı ile hem Bolvadin Belediyesi hem de Çay Belediye yönetimde olacak. İşin hakemi İl Özel İdaresi olacak mutabakat sağlandı. Biz Çay halkına hizmet için varız, çay her şeyin en iyisini hak ediyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil