resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa İlçeler 22 Kasım 2021 131 Görüntüleme

Çanakkale Savaşları Gezici Müzesi Dinar’da

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın girişimleriyle belediye kültür hizmetleri kapsamında 23-28 Kasım tarihlerinde Çanakkale Savaşları Gezici Müzesi belediye kapalı spor salonunda ziyarete açılıyor.

Yarın saat 11:00’de gerçekleşecek açılış programı ile ziyaret açılacak olan müzenin içerisinde Çanakkale Savaşı ile ilgili resimler, fotoğraflar, çeşitli görsel materyaller, Çanakkale Cephesinden günümüze kalan çeşitli savaş objelerinin sergileneceği bir bölüm ve Çanakkale de savaşan kahraman askerlerimizin heykeli bulunuyor.

Müze 23-28 Kasım tarihleri arasında saat 09:00 ile 17:00 saatleri arasında halka açık olacak.

Kültür Turizm Bakanlığı rehberi tarafından Çanakkale Savaşı’na dair anlatımların da yer alacağı Çanakkale Savaşları Gezici Müzesine tüm halkımızı ve öğrencilerimizi davet eden Belediye Başkanı Nihat Sarı, “Milletimizin şanlı tarihi büyük zaferler ile doludur. Çanakkale Destanı da bu zaferlerden bir tanesidir. Çanakkale Savaşları Gezici müzesi 23-28 Kasım tarihleri arasında belediyemiz kapalı spor salonunda vatandaşlarımızın ziyaretine açık olacaktır. Tüm halkımız ve öğrencilerimiz davetlidir” ded

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil