FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 10 Kasım 2022 154 Görüntüleme

Bu Zihniyet Kör Zihniyeti

Merhaba kıymetli dostlarım. Uzun zamandır sonra bol koşturmalı ve uzun vadeli siyasi çalışmalarımdan vakit buldum. Hazır vakit bu vakitken memleketim Afyonkarahisar’da iki üç gündür haber manşetlerine ve sosyal medyada bir konuyu gerçekten üzülerek takip ediyorum.
Evet şehrimizin en büyük sucuk markalarından Ahmet İpek zor günler yaşıyor. Olabilir ticaret bu. Sadece şehrimizde ve ülkemizde değil bir çok dünya devleri arasında olan firmalar dahi sıkıntı yaşayabilir hatta iflas’da edebiliyor.
Şimdi Ahmet İpek sucukları ile hayatımda hiç bir zaman ticari bağım olmadı. Ama bizde kasap sülalesi olduğumuz için kendileri ile ata dostuyuz. İki günde konkordato ilan ettikten sonra bir şehrin markasını sanki acımasızca çaba sarf ediyor.
Evet Ahmet İpek Afyonkarahisar’ın en büyük markalarındandır. Bu kampanyaya dahil olanlar ne çabuk unuttu ulusal kanallarda reklam ve dizilerde ekranlara gelince. Afyonkarahisar’ın isminin duyulmasında hiç mi katkısı olmadı. Kayseri , Afyon sucuğu gibi tatlı bir çekişmenin olduğu zamanları unutuldu galiba. Ama bu günlerde geçecektir. Ahmet İpek markasının ayakta kalması için sahipleri kemal bey ve kardeşi Alpay bey eskisinden daha da iyi bir noktaya gelecektir. Kıymetli Afyonkarahisar’lı hemşehrilerim bu marka değerinin ayakta kalması için şimdi destek zamanı. Eminim ki şehrin önde gelenleri ve kanaat önderleride elinden geleni yapacağından eminim. Artık bu kör zihniyetten ve dedikodu mekanizmasından da bu şehrin lokomotiflerinden el çektirmenin zamanı gelmiştir diye düşünüyorum.
Herkese selam ve muhabbetlerimi iletiyorum.
Hoşçakalın.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil