FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 27 Nisan 2021 1102 Görüntüleme

Birlik Vakfı’ndan Basın Açıklaması

BİRLİK VAKFI   AFYONKARAHİSAR ŞUBESİ

BASIN AÇIKLAMASI

Kadim şehrimiz olan Afyonkarahisar; M.Ö. 3000 yılına kadar uzanan köklü geçmişi ile birçok medeniyete beşiklik etmiş, Osmanlı ve Selçuklu Devletleri zamanında önemli bir konuma sahip olmuş, Ahmed Şemseddin Karahisârî ve Hz. Mevlâna’nın torunlarından Sultan Dîvanî Hz. (Semâî Mehmed Çelebi) gibi büyük İslâm âlimlerine ev sahipliği yapmış, en büyük ikinci Mevlevîhâneyi içinde barındıran, yakın geçmiş ve günümüzde ülkemizin önemli devlet, siyaset ve iş adamlarını bağrından çıkarmıştır.

Geleceğimizin teminatı olan insanımızın inançlı, vatansever, kültürlü, ilmî seviyesi yüksek, çağdaş, bilimsel ve teknolojik bilgilere sahip birer şahsiyet olmalarını sağlamak; milletimizin birlik, beraberlik ve huzurlu biçimde, her alanda kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla Birlik Vakfı 1985 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından birisi olan ve ülkemizin her alanda gelişmesine katkı sağlamayı kendisine şiâr edinmiş olan Birlik Vakfı; 53. şubesini Afyonkarahisar’da açarak, faaliyetlerine başlamıştır. Her şeyden önce bu memleketin birer evlâtları olarak; Vakfımızın bizlere yüklemiş olduğu sorumluluğun bilinci ile var gücümüzle gayret göstereceğimizi beyan ederiz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz amaçlarımıza ulaşabilmemiz için Birlik Vakfı Afyonkarahisar Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile yapmış olduğumuz toplantı sonucunda; Başkan Yardımcılığına Şemseddin YASAN, İl Sekreterliğine Ömer İSTEK, Muhasipliğe Doğan ÖZTÜRK; Yönetim Kurulu Asıl Üyeliklerine Ahmet AYÇİÇEK, Ahmet BIRTIL, Saadettin ULUSOY, Sami ÇETİNAKTI ve Süleyman KARAKUŞ; Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine Abdurrahman KOÇACİL, Fatma AKBABA ve Hüseyin SEÇKİN; Denetleme Kurulu Asıl Üyeliklerine Yusuf ZORLUER, Murat AYÇİÇEK ve Hatice Yonca ONUR; Denetleme Kurulu Yedek Üyeliklerine Sibel GÖKTAŞ ve İbrahim ASLAN getirilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Eyüp AKSOY
Birlik Vakfı Afyonkarahisar Şube Başkanı

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil