Ana Sayfa Gündem 9 Mayıs 2021 325 Görüntüleme

Birlik Vakfı İsrail’i Lanetledi

Birlik Vakfı Afyonkarahisar Şube Başkanı Eyüp AKSOY; İsrail Saldırılarıyla ilgili basın açıklamasında bulundu.

“Terörist (i)srail’in, Filistin Devleti’ne ait Kudüs şehrini işgal ettiği yetmezmiş gibi öteden beri uygulamış olduğu vahşet, İslâm Âlemi’nin idrak etmekte olduğu Mübarek Ramazan-ı Şerif Ayında da artarak devam etmektedir.

Adalet, barış, sevgi vb. kavramlar ile tüm dünyaya olumlu mesajlar vermeye çalışmasına rağmen üç büyük dinin kutsal mekânı olan Kudüs’te yaşayan Müslüman kardeşlerimize uygulanan zulüm karşısında sessiz kalan Batı, gerçek yüzünü bir kez daha bizlere göstermiştir. Ancak Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) biz Mü’minlere vermiş olduğu müjdesine göre mazlumun ahı yerde kalmayacaktır. İlâhi adalet er ya da geç tecelli edecek ve katil (i)srail’in, Filistin’li din kardeşlerimize yaşatmış olduğu acıların hesabı
mutlaka sorulacaktır.

Unutulmamalıdır ki; Kudüs, Filistin’li kardeşlerimize ait olan bir İslâm şehridir. Günümüzde zalim (i)srail tarafından işgal edilmiş olması ve orada yaşayan din kardeşlerimizin türlü işkencelere maruz kalması bu durumu değiştirmeyecektir. İnancımız odur ki; Kudüs, yakın bir zamanda zulmün sona erdiği; Müslümanların ve diğer dinlere inanan kişilerin huzur içinde yaşadığı Filistin Devleti’nin başkenti olan bir İslâm şehri olarak kıyamete kadar varlığını sürdürecektir.

Bu vesile ile dinimizin ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’da ibadetlerini yapmaya çalışan kardeşlerimize hunharca saldıran (i)srail polisini şiddetle kınadığımızı ve işgalci (i)srail’i lanetlediğimizi değerli kamuoyuna bildiririz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Bakan VARANK’tan Tam Destek

Bakan VARANK’tan Tam Destek

Hazır Site apk Uzman Tescil