resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Gündem 20 Haziran 2022 38 Görüntüleme

Belediye yağmur sonrası iş başında

Afyonkarahisar'ı son günlerde etkisi altına alan sağanak yağışlar şehrin bazı bölgelerinde mağduriyetin yaşanmasına neden oldu.

Afyon Belediye ekipleri tıkanan yerler ve yollarda oluşan bozulmaları gidermek için hummalı bir çalışma başlattı.

Su ve Kanalizasyon ile İtfaiye Müdürlüklerine bağlı ekipler yağışın ardından hızla çalışmalara başlarken, vatandaşların yağıştan olumsuz etkilenmemeleri için büyük çaba sarf etti. Normalin üzerinde yağan yağmur sonrası düşük kottaki yerlerde su baskınları meydana gelirken küçük çaplı sel sularının taşıdığı taş ve çamur birikintileri ise altyapıda tıkanmalara sebebiyet verdi. Yağmurun etkili olduğu ilk andan itibaren şehir genelinde çalışma yapan Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler, hasar tespitinin ardından yer yer oluşan tıkanıklıkların giderilerek su baskınlarının tahliye edilmesi için de yoğun bir mesai içerisine girdi.

Ayrıca alt geçitler de menfez temizliği ve yol yıkama çalışması yapıldı. Ekipler sel sularının sürüklediği taş ve kaya parçalarını, kapanan menfezleri yoğun bir çalışma temposu ardından tamamen temizledi. Belediye; 66 personel, 40 adet motopomp, 6 adet vidanjör ve 14 adet araç ile sahada hizmet verdi. Yapılan gayretli çalışmalarla birlikte kısa süre sonra şehrin genelinde oluşan kötü görüntüler ortadan kaldırıldı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil