FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 18 Mayıs 2021 438 Görüntüleme

Belediye Meclisi Toplandı

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek Başkanlığında toplandı.Tam kapanma dolayısıyla 17 Mart Pazartesi günü toplanan Meclisin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, tüm Belediye Meclis Üyeleri’nin geçmiş Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Bakanlar Kurulunca alt ve üst limitleri belirlenen vergi ve harçların 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanununun 96/b maddesi gereğince limit dahilinde tespit edilerek, Belediye Meclisince karar alınması hakkında teklif, oy birliği ile kabul edildi.

FOTOĞRAF YARIŞMASI DÜZENLENECEK

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Etüt Eğitim Biriminin adının Gençlik ve Eğitim Birimi, Spor Tesisleri Biriminin adının Spor Hizmetleri Birimi olarak değiştirilirken,Afyonkarahisar Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şubesi iş birliğinde “Atatürk’ün fotoğrafçısı (Kocatepe’deki figürü çeken) Etem TEM adına ulusal bir fotoğraf yarışması düzenlenecek.

ZEYBEK BAŞKAN’A YETKİ VERİLDİ

Devlet Hastanesi arkasına belediyemizce okul öncesi eğitim kurumu (kreş) yapılmasına yönelik Sağlık İl Müdürlüğü ile protokol yapılması, bu hususta her türlü yapım, bakım onarım tamir tadilat vs. gibi tüm işlemler için yapılacak protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi hakkında teklif oy birliği ile kabul edildi.

İlimizdeki Okullarımızca atık pil toplanması ve dereceye giren okullara ödül verilmesine yönelik Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol yapılması, protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e yetki verildi.

ESNAFA DESTEK SÜRÜYOR

Mülkiyeti Hazineye ait Döğer Beldesi sınırları içerisinde bulunan 11194 Parsel Nolu 74500 m2 lik Orman niteliğindeki taşınmazın belediyemizce kiralanması, söz konusu taşınmazda kiralama-yapım-bakım-onarım-inşaat-tadilata yönelik ilgili kamu kurum ve kuruluşları sözleşme yapılması, bu hususta Belediye Başkanımıza yetki verildi. Pandemi nedeniyle faaliyetleri durdurulan bu nedenle ekonomik olarak zor duruma düşen işletmelere/esnaflarımıza nakdi yardım yapılması hakkında teklif oy birliği ile kabul edildi.

Yine pandemi nedeniyle işyerleri kısmi ve tam kapanan belediyemiz kiracılarından Çevre ve Şehircilik Bakanlığından gelecek görüşe istinaden kapalı kaldıkları süre kira bedellerinin alınmaması kararlaştırıldı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil