FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Politika 30 Nisan 2020 280 Görüntüleme

BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANACAK

Afyonkarahisar Belediye Meclisi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığı’nda olağanüstü toplanacak.4 Mayıs Pazartesi günü saat 14:00’de yapılacak toplantıya koronavirüs tedbirleri dolayısıyla sosyal mesafe kuralları gereği misafir kabul edilmeyecek.Toplantı, Belediy Web TV  sosyal medya hesaplarımız üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

04 MAYIS 2020 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ MECLİS TOPLANTISI GÜNDEMİ

1-Gündem ile birlikte daha önce Meclis Üyelerine elektronik posta ve elden teslim edilen Mart Ayı Meclis tutanak özetinin oylanması  
2-Mülkiyeti/Tasarrufu Belediyemize ait gayrimenkullerin kira bedellerinin 3 ay süre ile ertelenmesi ayrıca faaliyette bulunmayan işletmelerin faaliyette bulunmadığı döneme ilişkin kira bedellerinin alınmaması hakkında teklif.
3-Belediyemiz su abonelerinin Nisan-Mayıs aylarına ait tahakkuk eden bedellerinin 2 ay süre ile ertelenmesi hakkında teklif.
4-Belediyemiz Ticarethane Su ücret tarifesinin 0-20 m3 lük fiyat tarifesinin yeniden belirlenmesi hakkında teklif.
5-Mülkiyeti Belediyemize ait, Çetinkaya Mahallesi, 631 Ada, 188 Parsel üzerindeki 250 m2 lik kapalı alana sahip taşınmazımızın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsis edilip edilemeyeceği, tahsis edilecek ise tahsis şartlarının belirlenmesi için Belediye Encümenine yetki verilmesi hakkında teklif.
6-İlimiz (Belediyemiz) ile Şırnak İli Beytüşşebap Belediyesi ile Kardeş Şehir olunması hakkında teklif.
7-İlimiz (Belediyemiz) ile Şırnak İli Kumçatı Belediyesi ile Kardeş Şehir olunması hakkında teklif.
8-İlimiz (Belediyemiz) ile Şırnak İli Kasrik Belediyesi ile Kardeş Şehir olunması hakkında teklif.
9-Belediyemize ait, 03 DZ 585 plakalı 2017 model Fiat Egea marka binek aracın Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığına bedelsiz olarak hibe edilmesi hakkında teklif.
10-Belediyemiz envanterinde  bulunan 03 AR 498  ve 03 AB 535 plakalı araçların satılması, bu hususta Belediye Encümene yetki verilmesi hakkında teklif.
11-Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Araç Sevk Birimi oluşturulması hakkında teklif.
12-2020 Yılı Gider Bütçesinde bazı ödeneklerinin yetmemesi nedeniyle ödenek aktarılması hakkında teklif.
13-Belediye Meclisimizin 01/07/2019 tarih ve 217 sayılı 15 Milyon TL.lik kredi alımına dair  kararımızın iptali ile, bunun yerine Belediyemiz araç-gereç alımı, yatırım harcamaları ve diğer ihtiyaçlarımızın karşılanması için Kamu ve Özel Bankalar ile katılım Bankalarından 18 Milyon kredi alınması, bu konuda sözleşme/protokol yapılması, yapılacak sözleşme/protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK’e yetki verilmesi hakkında teklif.
14-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çevre kirliliğinin giderilmesi ile ilgili  Atık Getirme Merkezi yapımı için ¨ 1.500.000.00 şartlı nakdi  yardımın Belediye Meclisimizce kabulü hakkında teklif.
15-Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Caz ve Klasik Müzik Festivallerinin bu yılda düzenlenmesine, bu hususta protokol yapılmasına, protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi hakkında teklif.
16-Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait Milli Savunma Bakanlığına tahsisli Örnekevler Mahallesi, 795 Ada,16 Parselin 80 bin m2 lik kısmının bu alan içerisinde kalan bina ve tesislerin belediyemizce yapılması karşılığında Millet Bahçesi olarak belediyemize tahsisi ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı ve Çevre Şehircilik Bakanlığı merkez veya taşra teşkilatı ile protokol ve sözleşme yapmak üzere Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK’e yetki verilmesi hakkında teklif.
17-Park Bahçeler Müdürlüğüne Barış DAL’ın atandığına dair Meclise bilgi verilmesi.
18-Belediyemiz Denetim Komisyonu Raporu hakkında Meclise bilgi verilmesi.
19-Belediyemiz 2019 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi.
20-Belediyemiz 2019 yılı Kesin hesabının görüşülmesi.

     İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ TEKLİFLERİ

21-İlimiz Merkez, Fatih Mahallesi, 4642 Adanın bulunduğu bölgede imar plan değişikliği yapılması hakkında teklif.
22-İlimiz Sinanpaşa İlçesi, Boyalı Mevkii,  2671 Nolu Parselin Turizm, Ticaret Akaryakıt-LPG İstasyonu Alanı amacıyla ilave imar planı yapılması hakkında teklif.
23-İlimiz Merkez, Hasan Karaağaç Mahallesi, Ahırsuyu Mevkii, Eski Dinar Yolundaki Polis Okulunun olduğu bölgede imar plan değişikliği yapılması hakkında teklif.
24-İlimiz Merkez, Hasan Karaağaç Mahallesi, Ahırsuyu Mevkii, Devlet Yolu üzerinde bulunan Sosyal ve Kültürel Tesis Alanının bulunduğu bölgede imar plan değişikliği yapılması hakkında teklif.
25-İlimiz Merkez, Fatih ve Eşrafpaşa Mahallerin arasından geçen Taşocakları yolunun yeniden düzenlenerek imar plan değişikliği yapılması hakkında teklif.
26-İlimiz Merkez, Erenler (Kumartaş) Mahallesi, 160 Ada, 51 Numaralı Parselin doğusunda bulunan tescil harici olan yere Mahalle Fırını yapılması hakkında teklif.
27-İlimiz Merkez, Yenice Mahallesi, 3633 Ada, 1 Numaralı Parsele Mahalle Fırını yapılması hakkında teklif.
28-İlimiz Merkez, Fatih Mahallesi, 2325 Ada, 16 Numaralı Parselin güneyinde bulunan tescil harici olan yere Mahalle Fırını yapılması hakkında teklif.
29-İlimiz Merkez, Fatih Mahallesi, 4655 Ada, 1 Numaralı Parselin bulunduğu alanda imar plan değişikliği yapılması hakkında teklif.
30-İlimiz Merkez, Akçin  (Veysel Karani) Mahallesindeki bulunan 2. Küçük Sanayi Sitesi işyerlerinde ön bahçeye yapılacak kapalı sundurmaların şeklinin revize yapılması hakkında teklif.
31-İlimiz Merkez, Orhangazi (Çetinkaya) Mahallesi, 2914 Adanın olduğu bölgede imar plan değişikliği yapılması hakkında teklif.

     BAYINDIRLIK VE İMAR KOMİSYONU RAPORLARI 

32-İlimiz Merkez, Zafer Mahallesi 128 Ada, 1 Numaralı Parseldeki Sosyo-Kültürel Özel Proje Alanında imar plan değişikliği yapılması hakkında Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporu.
33-İlimiz Merkez, Erenler (Kumartaş) Mahallesi, 130 Ada, 4 Numaralı Parsele Bilgi Evi ve Kur’an Kursu yapılmak üzere imar plan değişikliği yapılması hakkında Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporu.
34-İlimiz Merkez, Güvenevler Mahallesi, 981 Ada, 5 Parselde bulunan park alanında imar plan değişikliği yapılması hakkında Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporu.
35-Olucak Mahallesi isminin Çavuşbaş Mahallesi olarak değiştirilmesi hakkında Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporu.

     EĞİTİM KÜLTÜR GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU RAPORU

36-Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde “Kültür ve Sanat Akademisi” kurulması ve Kültür Sanat Akademisi Yönetmeliğinin belirlenmesi hakkında Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Raporu.
37-İlimizde Sağlık turizmini geliştirmek, Jeotermal kaynaklarını verimli kullanmak, yerli ve yabancı yatırımcı çekmek, istihdam yaratmak, İlimiz ve Ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, İl Özel İdaresi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri ve Kocatepe Üniversitelerince kurulacak olan Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi Yönetim A.Ş.’ ne belediyemizce sermaye iştiraki yoluyla (%23 hisse) ile kurucu ortak olunması hakkında teklif.
38-Sokak Sağlıklaştırma Uygulamaları Yapım işi için İller Bankasından  (7 Milyon 500 bin TL hibe)  (7 Milyon 500 bin TL kredi)  kullanılmasına, bu konuda sözleşme/protokol yapılması, yapılacak sözleşme/protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK’e yetki verilmesi hakkında teklif.

       SEÇİMLER

39-Daimi Encümen Üyeliklerine 3 üye seçimi.
40-Plan ve Bütçe Komisyonu, Bayındırlık ve İmar Komisyonu, Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu ve Trafik Komisyonu Üyelikleri seçimi.
41-Gelecek oturumun gün ve saatinin tespiti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site apk Uzman Tescil