FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 19 Haziran 2021 369 Görüntüleme

Başkan ZEYBEK’ten Babalar Günü Mesajı

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Babalar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında babaların fedakârlığın ve karşılıksız sevginin simgesi olduğunu belirten Zeybek Başkan, tüm babaların ve baba adaylarının babalar gününü kutladı.

Başkanımız Mehmet Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi: “Babalarımız; bizlere hayatın anlamını, zorluklarla başa çıkmayı, güzellikleri paylaşmayı öğreten, ailenin koruyucusu ve kollayıcısı olan en değerli varlıklarımızdır. Onlara layık iyi birer evlat olmak, sevgi ve saygı göstermek, hepimiz için yerine getirilmesi gereken bir vefa borcudur. Hiçbir karşılık beklemeden yaşam boyu varlıklarıyla bize güç veren, şefkat ve sevgisini bizden esirgemeyen babalarımız, geleceğe hazırlanmamız ve sosyal hayata atılmamız konusunda önemli yer tutar.

Bir babayı, bir anneyi sadece bir güne sığdıramayız, her gün onlara değerlerini, kıymetlerini gösterelim. Babalar, toplumumuzu oluşturan ailenin adeta çınarıdır. ’Baba’ kelimesi dudaktan dökülür dökülmez insanın içini güven, cesaret ve huzur kaplar. Baba ailesini gözetir, korur, çekip çevirir, hanımına yoldaş, çocuklarına arkadaş olur. Babanın aile üzerinde adeta bir çınar ağacının gölgesi gibi durumu vardır. Ana gibi, baba da aile için, dolayısıyla toplum için hayati bir önem taşır. Evlat hasreti çeken babalarımız, Allah sizlere de o duyguyu bir an önce nasip etsin. Ayrıca evladını kaybetmiş babalarımız, babası hayatta olmayan evlatlarımız ve en önemlisi bu cennet vatan uğruna evlatlarını şehit veren babalarımız, bugün onları da unutmayalım.

Bu vesile ile başta, binbir emekle yetiştirdikleri değerli evlatlarını vatanımız için feda eden Aziz Şehitlerimizin babaları olmak üzere, hayatı boyunca maddi manevi bütün imkanlarını ailesi için seferber eden, tecrübeleriyle her zaman yol gösterici olan tüm babaların “Babalar Günü”nü kutluyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil