Ana Sayfa Gündem 8 Mayıs 2021 189 Görüntüleme

Başkan ZEYBEK ve Milletvekili YURDUNUSEVEN’ den Kandil Ziyareti

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven pazaryerlerine kandil ziyaretinde bulundu.Esnaf ve vatandaşlarımızla biraraya gelen Zeybek Başkan ve Milletvekilimiz Yurdunuseven tüm halkımızın mübarek Kadir Gecesini tebrik ederek talep ve önerilerini aldı.

Mübarek üç ayların taçlandığı Kadir Gecesi’ne ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, “Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtuluşa vesile olan Ramazan Ayı’nın son günlerini yaşıyoruz. Sayın Vekilimizle birlikte halkımızın ve esnafımızın Kadir Gecesi’ni kutladık. Belediyemizin hazırlamış olduğu kandil helvasını ikram ettik” dedi.

Ziyaretin öneminden bahseden Başkanımız; “Esnafımızın ve vatandaşlarımızın Kadir Gecesini kutladık. Kandil helvasını ikram ettik. Ayaküstü yaptığımız sohbette esnafımızın hal ve hatırlarını sorarak, talep ve isteklerini dinledik. Kendilerine kolaylıklar dileyip, hayırlı ve bereketli kazanç sağlamaları temennisinde bulunduk. Biz büyük bir aileyiz, dostluk ve sevgi bağlarının kuvvetlendirilmesi noktasında ziyaretler önemli bir yer tutuyor. Bizde bu noktada üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Esnafımıza, vatandaşlarımıza yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle talep ve şikayetlerini de öğrenmiş bulunuyoruz. Kadir Gecesi olması dolayısıyla yapılan her bir ziyaretin, verilen her bir selamın önemi daha da kıymetli bizim için.

Rabbim tüm esnafımızın ve vatandaşlarımızın işlerine bereket versin, Milletimize huzur ile birlik beraberlik içinde yaşamayı nasip etsin. Bu duygu ve düşüncelerle, İslam Âleminin ve tüm ülkemizin Kadir Gecesini kutluyor; bu mübarek gecenin insanlığın içinde bulunduğu salgın hastalık sürecinden kurtulmasına ve yaşamış olduğu sıkıntıların son bulmasına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

AK Parti Milletvekilimiz İbrahim Yurdunuseven ise halkımız ve esnafımızla biraraya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Kadir Gecemizin kurtuluşumuza vesile olmasını dileyen Yurdunuseven, “Bu geceler sadece bizlerin değil, Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın kurtuluşuna vesile olsun inşallah… Kırmızı çizgimiz olan Mescid-i Aksa için ne yapılması gerekiyorsa Türk Milleti olarak hazırız. Bu mübarek gecede, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak, nefretin kötü arzularını frenleyip, dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizlenmek gerekir. Bu kutsal gecenin getirdiği esenlik ve selametin, tüm yurdumuzu, milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını; yeryüzünde barış ve huzurun artırmasını temenni ediyorum.” dedi.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil