FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 12 Mart 2021 521 Görüntüleme

Başkan ZEYBEK, ”Türk Milletinin Sesi Olmuştur”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İstiklal Marşımızın kabulünün 100’ncü yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Milletimizin özgürlük savaşında, millî ruhun uyanmasında ve bağımsızlık mücadelesine dönüşmesinde, İstiklal Marşı’nın çok büyük katkısının olduğunu belirten Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, İstiklal Marşı’nın bağımsızlık, özgürlük ve hakkaniyet ışığı ile milletimizin yolunu aydınlatmaya devam edeceğini ifade etti.

Başkanımız mesajında şu ifadelere yer verdi; “Milli mücadele döneminde; ülkenin kırık dökük her köşesinde dalga dalga yankılanan, milli azmi ve imanı şahlandıran, milletimizin özgürlük umudunu yeşerterek ilham kaynağımız haline gelen İstiklal Marşı, aynı misyonu bugün de sürdürmektedir. Kurtuluş Savaşı, tüm Milletin genci, yaşlısı, kadını ve erkeğiyle kenetlenerek, omuz omuza yazdığı büyük bir kahramanlık destanı olarak tarihimizdeki saygın yerini almıştır. Mehmet Akif Ersoy İstiklâl Marşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılacağına olan inancını, Türk askerinin yürekliliğine, Türk ulusunun bağımsızlığa, hakka ve yurduna bağlılığını dile getirerek Türk milletinin sesi olmuştur.

Türk Milleti’nin yüceliğini ve bayrağımızın kutsallığını en güzel duygularla anlatan İstiklal Marşı adeta geçmişimizin aynası, geleceğimize de ışık tutan bir yol göstericimizdir. Bu duygularla İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 100’üncü yıldönümünü kutluyor, bu anlamlı günün yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması için hayatlarını ortaya koyan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kurmaylarını, şehitlerimizi, gazilerimizi, İstiklal Marşımızın değerli şairi Mehmet Akif Ersoy ve Bestecisi Zeki Üngör’ü yürekten minnetle ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun. Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” dedi.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil