FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 29 Ağustos 2021 265 Görüntüleme

Başkan ZEYBEK’ ten Zafer Bayramı Mesajı

 

Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.Şanlı Zafer’in 99. yılında Cumhuriyet’in kazanıldığı topraklarda yaşamanın ve bu şehrin insanlarına hizmet etmenin gururunu yaşadığını ifade eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, tarihi büyük zaferlerle, kutlu fetihlerle dolu Anadolu’nun, dünyadaki yerini tescillediği 30 Ağustos Zaferi’nin hala ilk günkü coşku ve idrak ile anıldığını vurgulayarak, bu durumun ilelebet süreceğini ifade etti.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Zafer Bayramının 99. yıldönümünü kutlamanın büyük onuru ve haklı gururunu yaşıyoruz. 30 Ağustos; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm milletimizin ortak mücadelesi ile başlatılan Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlandırıldığı gündür. Bugün; Aziz Şehitlerimizin emaneti olan ve rengini vatan için dökülen kandan alan Ay Yıldızlı Bayrağımızı ebediyete kadar büyük bir inanç, kararlılık, coşku ve gururla dalgalandıracağımızı, tarih boyunca milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı bir millet olarak özgürlüğümüz ve bağımsızlığımızdan asla taviz vermeyeceğimizi, tüm dünyaya bir kez daha ilan ediyoruz” dedi.

Ülkemizin bekasına kast eden hainler, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hak ettikleri yanıtı mutlaka alacağını söyleyen Zeybek Başkan; “Güzel ülkemiz ve aziz milletimiz, demokrasiye sımsıkı bağlı bir şekilde aydınlık geleceğe hep birlikte, milli birlik ve beraberlik içinde emin adımlarla ilerleyecektir. Malazgirt Zaferi ile Anadolu’yu yurt edinen milletimiz, İstiklal Savaşı ile bu toprakların ebediyen yurt olarak kalacağını tüm dünyaya ilan etmiştir. 30 Ağustos’ta elde edilen destansı zaferle birlikte, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. 30 Ağustos Zaferi herhangi bir askeri zafer değildir. Bu zafer, gerçekte modern Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmayı mümkün kılmış bir zaferdir.

Bu inançla, dün olduğu gibi bugün de vatanımızın huzur ve güvenliği için canla başla mücadele eden, bu uğurda kanlarını ve canlarını feda eden Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, saygı, şükran, rahmet ve minnetle yad ediyorum. Tüm Afyonkarahisarlı hemşerilerimize ve Aziz Milletimize en kalbi sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil