resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Gündem 2 Aralık 2021 161 Görüntüleme

Başkan Zeybek; “Tek gayemiz hizmet etmek”

En uzun alt geçit olma özelliği taşıyan karayolları alt geçiti, trafiğe açılmak için gün sayıyor.

Bu kapsamda son hazırlıklar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve meclis üyeleri tarafından incelendi.

Bölgedeki trafik yükünü hafifletecek, ulaşım ağımızın kalitesini güçlendirecek yatırımlarımızdan biri olan Karayolları Alt Geçidinde hazırlıklarda sona gelindi. Sıcak asfaltla buluşturulan alt geçidin, çevre düzenlemesi ve sinyalizasyon çalışmaları ise hummalı bir şekilde sürüyor. Zeybek Başkan, bu çalışmalar ardından en kısa zamanda trafiğe açılacak geçitte yapılan çalışmaları bu kez de meclis üyeleri ile birlikte yerinde inceledi.

“Tek gayemiz hizmet etmek”

Araç ve yaya trafiğindeki akıcılık seviyesini güçlendiren hizmetler sağlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek geçidin 6 Aralık’ta açılacağını müjdeleyerek; “195 gün ihale süreci olan bu alt geçidi bir ay öncesinden bitirdik, 160 gün gibi bir kısa sürede trafiğe hazır hale getirdik. Şu an için ışıklandırma çalışmaları devam ediyor, biter bitmez sürücülerimizi ve vatandaşlarımızı mağdur etmemek adına hemen trafiğe açacağız. Geriye kalan peyzaj gibi çalışmaları ise gece yaparak tamamen alt geçidimizi bitirmiş olacağız. İlerleyen dönemde de şehrimizde uygun olan yerlere yeni yollar ya da alt geçitler kazandırmak istiyoruz. Belediye çalışıyor, belediye meclisi çalışıyor. Gayemiz hizmet etmek, Afyonkarahisar için ne gerekiyorsa onu yapmak. Biz Afyon milliyetçisiyiz. Yatırımımızın hayırlı olmasını temenni ederek ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyor, yoldan geçeceklere de kazasız belasız yolculuk diliyorum” diye konuştu.

Şehrimizde en kısa sürede tamamlanan en uzun alt geçit

Kentimize gelen hemşehrilerimiz rahat ve sağlıklı bir şekilde, trafiğe de takılmadan kent merkezinin yoğunluğundan uzak bir şekilde Karayolları alt geçidini kullanarak ulaşmak istedikleri yere varabilecek. Afyonkarahisarlılar ile kentten transit olarak geçen sürücülerin ulaşımını rahatlatacak, güvenli ve konforlu seyahat imkânı sunan Karayolları Alt Geçidi, şehrimizin en uzun ve taahhüt edilen süreden daha kısa zamanda yapılan alt geçidi olma özelliğini taşıyor. Alt geçit 6 Aralık Pazartesi günü hizmete sunulacak.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil