FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 2 Mart 2021 581 Görüntüleme

Başkan ZEYBEK, ”Bu Kadar Sıkıntı Varken Yeni Bina Yapacak Kadar Saftirik Değiliz.”

 

 

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, mevcut ekonomik şartlarda Afyonkarahisar’a yeni bir belediye binası kazandıracak kadar “Saftirik” değiliz dedi ve ekledi; “Bazılarının haddini bilmesi lazım. Meclisimizin almadığı bir kararı uygulayacak değiliz. Kimse kusura bakmasın aldığım bir kararı da sonuna kadar da uygularım” dedi.

Kanal-3 Televizyonunda kendisine yöneltilen soru üzerine imkanlar dahilinde Afyonkarahisar’a yeni bir belediye binası düşünebileceklerini söylediğini aktaran Belediye Başkanı Mehmet Zeybek “Şunca sıkıntımız arasında pandemiden dolayı İller Bankası’ndan ayrılan ödeneklerin neredeyse 2 ay üst üste aynı oranda gelmediği bir ortamda Belediye binası yapacak kadar haşa saftirik değiliz” dedi.

‘’MAL BULMUŞ MAĞRİBİ GİBİ YAPIŞIYORLAR”

Başkan Zeybek açıklamalarını şöyle sürdürdü; “İlimize gelen her bakan ve misafir Afyon’da bir işhanın da Belediye binasının uygun olmayacağını söylemişti. Ben de programda ilerleyen günlerde imkân doğarsa Afyon’a yakışır müstakil bir Belediye binası yapmayı düşündüğümüzü söyledim. Maalesef bazı siyasiler lafı neresinden dinliyorlarsa bilemiyorum yok efendim Belediye binasını kendine saray mı yapıyor dedi. Ben sırtıma vurup gitmeyeceğim. Mevcut binanın 8 ayrı girişi var. Güvenliğini sağlayamıyoruz, yarısı İl Özel İdaresinin. Yarısı da vatandaşa satılmış özel bürolar. Bir kısmı belediyemizindir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü müstakil bir bina yapıyor.

Belki bir çoğumuz görmüştür. Fen Lisesi’nin içerisinde olacak. Tarım İl Müdürlüğü’nün müstakil bir binası vardır. Müftülük müstakil bir binaya gidiyor. Emniyet Müdürlüğümüz de müstakil bir binadadır. Ama Belediye iş hanında. Bu bizim ayıbımızdır. Mehmet Zeybek’in şahsi mülkü değil. Bir İl Başkanı yatıyor kalkıyor ‘Efendim kendine saray mı yapıyor?’ Herhalde bu arkadaşımız daha uykudan uyanamadı, ayılamadı. Şunca sıkıntımız arasında İller Bankası’ndan ayrılan ödeneklerin pandemiden dolayı neredeyse 2 ay üst üste aynı ödenek gelmediği bir zamanda biz Belediye binası yapacak kadar haşa saftirik değiliz. Kendilerini akıllı mı sanıyorlar?

Kendisi himmete muhtaç dede, nerde kaldı gayriye himmet ede! atasözünde ki gibi, Afyon’un hiçbir gündemi yokmuş gibi, mal bulmuş mağribi gibi yapışıyorlar. Toplantıda yer alan basın mensuplarını tenzih ederim. Kendini basın mensubu zanneden birisi de kamerayı alıp “vatandaşa belediye binası yapılsın mı yapılmasın mı?” diye soruyor. Yapılacaksa sana mı danışacağız? Kimsin sen? İslam’ın şartı 5’tir, 6’ncısı haddini bilmektir. Bazılarının haddini bilmesi lazımdır. Kimse kusura bakmasın Meclisimizin almadığı bir kararı uygulayacak değiliz. Aldığı bir kararı da sonuna kadar da uygularım” dedi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil