FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, Politika 18 Mayıs 2021 512 Görüntüleme

Başkan Uluçay’ın 19 Mayıs Mesajı

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Uluçay mesajında 19 Mayıs 1919 ulusal egemenliğin başlangıç tarihi olduğunu ifade etti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay “19 Mayıs 1919 ulusal egemenlik mücadelesinin başlangıç tarihidir. 19 Mayıs, 102 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür. Bugün işgal kuvvetlerini topraklarımızdan söküp atmak için milli iradenin, birlik ve beraberlik ruhunun uyanış tarihidir” dedi.

“Bu vatan siz gençlerimize sizlere emanettir”

Uluçay mesajında, “Geleceğimizin teminatı sevgili gençler! Uğrunda can veren binlerce şehidimizin tarihe altın harflerle yazılmış mücadelesi ile kazanılan bu vatan sizlere emanettir. İstiklal ve istikbal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs ruhu ile bu emaneti geleceğe taşıyacağımıza inancım tamdır. Bizler bu yolda ülkemizin ve gönül coğrafyamızın umudu ve gözbebeği olan siz gençlerin yanında olmaktan gurur duyuyoruz. Bu vesileyle, tüm Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin ve ülkemizin geleceği olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutlar, saygılar sunarım” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

DEMİR’den  yazılı açıklama

DEMİR’den yazılı açıklama

Hazır Site apk Uzman Tescil