FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Politika 27 Nisan 2021 267 Görüntüleme

Başkan Uluçay, “Muhtıra Verilenler Değil Muhtıra Verenler Gitti”

27 Nisan e-muhtırasının üzerinden 14 yıl geçti. Darbe bildirisinin yayınlandığı günün 14. Yıl dönümünde AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay bir basın açıklaması yaptı. Uluçay, “O gün 27 Nisan e-muhtırası yırtılarak yüzlerine çarpıldı. Muhtıra verilenler değil muhtıra verenler gitti. Statükonun irade üzerindeki egemenliği tersine döndü” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, 2007 yılında yayınlanan 27 Nisan e-muhtırasının 14. yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

“KARANLIK ZİHNİYETE KARŞI ONURLU BİR DİRENİŞ”

Uluçay açıklamasında “Aziz milletimizin iradesini darbe, baskı ve sindirme eylemleri ile boyunduruk altına alma amacını güden 27 Nisan e-muhtıra’sı idi. O gün AK Parti şapkasını koyup kaçmak yerine eski Türkiye’nin bu karanlık zihniyetine karşı onurlu bir direniş göstererek siyasi tarihimizde yeni bir sayfa açmıştır” dedi.

“SON SÖZ SİYASETE AİTTİR”

“Tam da 14 yıl önce bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, siyasette sosyal mühendislik oyunlarına, vesayet odaklarına hiçbir zaman fırsat vermediklerini ve sadece milletin desteğine güvenen bir hareket olduklarını vurguladı” diyen Uluçay sözlerine şöyle devam etti; O gün 27 Nisan e-muhtırası yırtılarak yüzlerine çarpıldı. Muhtıra verilenler değil muhtıra verenler gitti. O gün muhtıranın yüzlerine çarpılması ile birlikte demokrasimiz bakımından önemli bir makas değişimi gerçekleşti. Statükonun irade üzerindeki egemenliği tersine döndü ve ‘artık son söz siyasete aittir’ mesajı verildi.

“VESAYET ODAKLARININ GÜCÜ KIRILDI”

Uluçay, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte; Özgürlüklerimiz genişlerken demokrasimiz de kökleşti. Vesayet odaklarının gücü kırıldı. Millet egemenliği belirginleşirken darbecilere ve muhtıracılara geçit verilmedi. Cumhurbaşkanımızın ifade ettikleri gibi aziz milletimizin emanetine halel getirmemek bizim için namus borcumuzdur. Bugüne kadar milli iradenin, milletin tercihlerinin, demokrasinin, hukukun yolundan asla ayrılmadık. Bundan sonra da Cumhurbaşkanımızın liderliğinde aynı yolda yürümeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil