FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Politika 17 Haziran 2021 498 Görüntüleme

Başkan ULUÇAY, “Güney İçin Teşekkür Etti, Aşı İçin Randevu Çağrısı Yaptı”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.
Güney seçimleri için “Dava arkadaşlarıma ve MHP’li kardeşlerimize teşekkür ediyorum” diyen Uluçay, vatandaşlara da aşı çağrısı yaparak “randevularımızı ihmal etmeyelim” dedi. Başkan Uluçay Kent Konseyi Başkanı Şemsettin Yasan’ı da yeniden seçilmesi dolayısıyla tebrik etti. Toplantıda Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de bir konuşma yaptı. “Uzun Çarşı Afyonkarahisar’a yakışır bir yer olacak” diyen Zeybek yeni bir proje hazırladıklarını söyledi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay gündeme dair bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Uluçay ile birlikte İl Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Yakup Yılmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz katıldı.

“Görevlerinde muvaffakıyetler diliyorum”

Toplantıda ilk konuşmayı Başkan Uluçay yaptı. Sözlerine Jandarma Teşkilatı’nın 182. yıl dönümünü kutlayarak başlayan Uluçay “Görevi başındaki tüm jandarma personellerini tebrik ediyor, görevlerinde muvaffakıyetler diliyorum” dedi.

“Dava arkadaşlarıma ve MHP’li kardeşlerimize teşekkür ediyorum”

Güney seçimleri de Başkan Uluçay’ın gündemindeydi. Uluçay konuşmasında, “2002’den bu yana aziz milletimiz bütün yerel ve genel seçimlerde bize en büyük desteği verdi. 6 Haziran’da Güney de de bizi sandıkta birinci yaptı. AK Parti olarak Cumhur İttifakı’yla birlikte seçime girdiğimiz Güney’de yüzde 63 oy ile belediye başkanlığını kazandık. Bu da şehrimizdeki belediyelerin yaklaşık yüzde 90’ının Cumhur ittifakı tarafından yönetildiği anlamına geliyor. Hem AK Parti, hem MHP ile birlikte kurduğumuz Cumhur İttifakı olarak Güney’de bizi sandıkta birinci yapmak için gecesini gündüzüne katan dava arkadaşlarıma ve Güneyli kardeşlerime bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, Milletvekillerimiz, Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven’e, Seçim İşleri Başkanımız Ali İhsan Yavuz’a, Genel Merkezi MKYK üyesi Necip Filiz’e, İl Koordinatörümüz Bilal Uçar’a, Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e, İl genel meclisi başkanımız Burhanettin Çoban’a çok teşekkür ediyorum. Seçim sonuçlarının Güneyli kardeşlerimize bir kez daha hayırlı olmasını, erken seçim isteyenlere de ders olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Uluçay’dan vatandaşlara aşı çağrısı; Randevularımızı ihmal etmeyelim

Pandemide aşılama hızı ve buna bağlı olarak vakalarda düşme konusuna da değinen Başkan Uluçay şöyle konuştu;
Türkiye’nin pandemiyle mücadelesi Dünya Sağlık Örgütü tarafından örnek gösterildi. Hastanelere ek olarak mobil aşılama başladı, günde 1 milyon 250 bin aşılama ile müthiş bir seferberlik başladı. Şehrimizde bugüne kadar 347 bin 930 aşı yapıldı. 15 Haziran’da 14 bin 473 aşı, 16 Haziran da ise 13 bin 482 aşı yapıldı. Toplamda iki günde ilimizde 27 bin 955 kişiye aşı yapıldı. Aşılama sırası gelen hemşehrilerimi aşılarını olmaya davet ediyorum. Randevularımızı ihmal etmeyelim. Bu tedbirler günlük vaka ve ölüm oranlarına da yansıyor. Önceki gün pandemi nedeniyle hiç ölüm yaşanmamış, günlük vaka sayısı da il genelinde 59’a düşmüştür. Çok yakında sağlıklı ve mutlu günlere kavuşacağız. Büyük Türkiye güçlü bir devlettir. Covid-19’u yenebilecek güce sahibiz.

“Çok sayıda talebe anında cevap ve destek verdi”

Uluçay, geçtiğimiz haftalarda ilimize gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da ziyaretini değerlendirdi. “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ilimizde yaptığı ziyaretler kapsamında belediye başkanlarımız ile bir araya geldi” diyen Uluçay, “Taleplerini tek tek dinleyen Bakanımız Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinde hükümet konağı, jandarma binaları ve birçok alanda taleplerimize anında cevap verdi. Oldukça verimli geçen toplantı şehrimize yeni kazanımlar sağladı” dedi.

Çay barajından ilk sulama yapıldı; 20 milyon ek gelir sağlanacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de ziyaretinin ilimize büyük katkılar sağladığını kaydeden Uluçay şöyle konuştu; Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli bölgenin en büyüğü olan Çay Barajını ziyaret ederek barajdan ilk kez 20 bin dekarlık alanda yapılacak sulama için vanaları açtı ve çiftçilerimizin hizmetine sundu. Açılan vanalar ile birlikte üreticilerimiz yıllık 20 milyon TL ek gelir sağlayacak. Çiftçimizle ilgili ve şehrimize yapılacak yatırımlarla ilgili Bakanımıza talepleri ilettik.

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ilimizde 3,2 milyar TL yatırım kazandırdı”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ziyaretine de değinen Uluçay “TOKİ 18 yılda Afyonkarahisar 3.2 milyarlık yatırım yaptı. İlimiz dahil olmak üzere Çetinkaya Mahallesi’ne 496 konut yapılacak, Dinar Konak’a 81 konut daha ilave edilecek. Sadık Bey Mahallesi’ne 369 konut yapılacak. Sandıklı ilçesine 253 konut daha yapılacak. Emirdağ’a 174 konut, Evciler’e 126, İscehisar’a 213 konut daha yapılacak. Bununla birlikte çevre düzenlemeleri, millet bahçeleri, bisiklet yolları ve bir çok sosyal donatı Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca ilimize kazandırılıyor” dedi.

“Türkiye’nin ilk yeşil OSB’si hayırlı olsun”

Uluçay, “Sinanpaşa ilçemizde Organize Sanayi Bölgesi amacı ile milletvekillerimizin başvurduğu Tarım Dışı talebi 15 Haziran’da yapılan komisyonda uygun görüldü. Böylelikle önemli bir süreç daha tamamlanmış oldu. Buna göre Afyonkarahisar 2.OSB ve Türkiye’nin ilk Yeşil OSB’sini kuruluyor. 3 milyon m2 marjinal tarım arazisini OSB için tahsis değişikliği yapan Sn Bakanımız Bekir Pakdemirli ve Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece’ye, emeği geçen milletvekillerimiz Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven’e teşekkür ederiz” diye konuştu.

Kent Konseyi Başkanı Yasan’ı tebrik etti

Afyonkarahisar Kent Konseyi Olağan Genel Kurul toplantısında Kent Konseyi üyelerinin güven oyunu alan eğitimci Şemseddin Yasan’ı tebrik eden Uluçay, görevinde muvaffakıyetler diledi.

“353 berber ve kuaföre 1000’er lira destek”

Afyonkarahisar Belediyesi’nin çalışmalarına da değinen Uluçay şöyle dedi; Belediyemiz mücavir alan sınırlarımız içinde faaliyet gösteren berberler ve kuaförler odasına kayıtlı 353 üyeye bin TL’lik destekte bulundu. Afyonkarahisar’da düzenlenen Avrupa Gençler Motokros Şampiyonası, Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Motokros Şampiyonası ve Türkiye Motokros Şampiyonası’nın final yarışları büyük bir coşku ve ilgiyle gerçekleşti.
Afyonkarahisar Belediyemizin destekleriyle yapılan yarışmaya Balkan ülkeleri Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Makedonya, Moldova, Yunanistan, Arnavutluk, Macaristan, Hırvatistan ve KKTC’den sporcular katıldı. Afyon Motor Sporları Merkezi’ndeki pist, Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından sürekli ödül alan bir pist haline geldi. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Karayolları Kavşağında yapılması planlanan battı-çıktı için başlayan çalışmalar devam ediyor. Altyapı çalışmaları dolayısıyla bir süre kapalı kalacak olan kavşak açıldığında şehrimize inşallah rahat bir nefes aldıracak.

“Polonya’dan uçak alırken, SİHA satan ülke olduk”

Polonya’dan 1936 yılında Türkiye’nin 40 adet uçak satın aldığını hatırlatan Uluçay, “Bugün dünyanın en iyi SİHA’larını üreterek bu ve bu gibi birçok ülkeye onlarca SİHA sattık. Birçok Avrupa ülkelerine de satışımız devam edecek ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlanacak” ifadelerine yer verdi.

Karadeniz’de doğalgaz, Ağrı’da altın ve gümüş

Karadeniz’de 135 Milyar m³ doğalgaz rezervi ile birlikte toplamda Türkiye’nin 12 yıllık tüketimini karşılayacak 540 milyar metreküp doğalgaz keşfedildi. Yıllarca kapatılan kuyulardan petrol fışkırdı. Ağrı’da 1,2 milyar dolar değerinde 20 ton altın rezervi tespit edildi. 2,8 milyon dolarlık da 3,5 ton gümüş rezervi bulundu. Aziz milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Çamlıca kulesi dünyada tek olma özelliğine sahip

İstanbul’a yapılan 100 FM radyoyu Avrupa’nın en yüksek binasında bir araya getirip, Çamlıca Tepesi’ni eski güzelliğine kavuşturan Çamlıca Kulesine de değinen Uluçay şöyle konuştu; İstanbul’un her açıdan görülebileceği Çamlıca Kulesi modern yayıncılık hizmeti dışında, vatandaşlarımıza görsel bir şölen imkânı da sunuyor.369 metre ile Avrupa’nın en yüksek kulesi olma özelliğine sahip bu kule dünyada, 100 ile tek noktadan en fazla FM yayını yapan kuledir.

“Tarım ve hayvancılık desteklemeleri 2002’de 1,8, 2020 de 24 milyar oldu”

Uluçay konuşmasında tarım ve hayvancılık desteklemelerine de değindi. “Türkiye’de 2002 yılında tarım ve hayvancılık desteklemeleri rakamı 1 milyar 870 milyon lira iken bugün 24 milyar lira olmuştur” diyen Uluçay, “Mazot, gübre, yem ve süt desteklerini de üreticilerimize vermeyi sürdüreceğiz. Bununla birlikte iyi tarım, organik tarım ve bitkisel üretim destekleri devam edecektir. Halkımızın taleplerini milletvekillerimiz aracılığı ile cumhurbaşkanımıza iletmeye devam edeceğiz” dedi.

Yapılandırma hatırlatması

Vergi cezalarından sigorta primlerine, motorlu taşıtlar vergisinden KYK borçlarına kadar geniş yelpazede yapılandırma imkanı getiren kanunun resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdiğini de hatırlatan Uluçay, “Ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Devletimiz her konuda olduğu gibi bu konuda da milletimizin yanındadır” şeklinde konuştu.

“150 yıllık Taksim Camini ve 46 yıllık Kapalı Maraş’ı açtı, 30 yıllık Karabağ’ı işgalden kurtardı”

AK Parti’nin tarihi başarılarına da dikkat çeken Uluçay sözlerine şöyle devam etti; 150 yıllık hayal olan Taksime Cami yaptıran, 40 yıllık PKK terör örgütünü bitme noktasına getiren, 46 yıl sonra Kapalı Maraş’ı açan, 40 yıllık FETÖ’yü bitiren ve 30 yıllık Karabağ’ı işgalden kurtaran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bununla birlikte AK Parti son 2 yılda, koronavirüs ile mücadelede 10 farklı ilaç ve 7 farklı aşıda önemi bir gelişme kat ederken, şehir hastaneleri, havaalanları, üniversiteler, spor yatırımları, millet bahçeleri ve saymakla bitmeyen yatırımlar yaparken, CHP ise son iki yılda taciz, tecavüzlerle, kadına şiddetle ve hiçbir sanat değeri olmayan heykel açılışlarıyla gündeme gelmeye devam etmektedir. CHP’li yöneticiler hem yatırım yapmıyor, millete hizmet etmiyor hem de Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı tarihi yatırımları gölgelemeye çalışıyor. Milletimiz her şeyin farkındadır. Amacı milletine ve ülkesine hizmet etmek olan Sayın Cumhurbaşkanımızı her zaman başının üstünde tutmuştur. Milletimiz her şeyin en iyisine layıktır.

“CİB’in binayı boşaltmasını bekliyoruz”

Uluçay’ın ardından Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de bir konuşma yaptı. Zeybek, “Bizler de göreve geldiğimiz andan itibaren eğer halkımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmeye devam ediyoruz. Az önce başkanımızın da ifade ettiği üzere Karayolları alt geçidimiz hızla devam ediyor. Meydana yapmayı düşündüğümüz
Millet Kıraathanesi yani ikinci Vakıf İşhanı’nın yıkım ihalesi gerçekleştirdik. Sadece içindeki Cumhurbaşkanlığı İletişim Müdürlüğü’nün boşaltmasını bekliyoruz. Hemen yıkıp yapım ihalesine çıkacağız. Genel eski Bağ-Kur binasının yıkımı gerçekleşti. Arkadaşlarımız çalışıyorlar. Bir danışman firmadan proje bekliyoruz. Yap – işlet – devret modeli ile ihaleye çıkacağız. Şayet olması belediye olarak kendi imkanlarımızla kendimiz yapmayı düşünüyoruz” dedi.

“Uzun Çarşı Afyonkarahisar’a yakışır bir yer olacak”

“Uzun Çarşı ile alakalı esnaflarımızla birebir görüşmelerimiz olacak” diyen Zeybek şöyle konuştu; Uzun Çarşı’da farklı bir uygulama düşünüyoruz. Esnaflarımız rıza görüp gösterdiği an Uzun Çarşı’yı gerçekten Afyon’a yakışır bir hale getirmeyi hedefliyoruz. Yoncaaltı caminin arkasında bir binamız var. Şehre ters bakan, orayı da projeleri çıktı. Anıtlar kurulundan müsaadeleri aldık. Nefis bir proje hazırlandı. İnşallah orayı da haftanın yedi günü devamlı açık kalacak şekilde Osmanlı Çarşısı yani 7 gün açık kalacak sebze pazarı eski hüviyetine kazandırmayı düşünüyoruz. Sokak sağlıklaştırmalarımız devam ediyor. İhale ettiğimiz bölge neredeyse tamamlanmak üzere. Kadınlar Pazarı, Bedesten’in oradan Kadınlar Pazarı olan Kısım’daki bir sokak sağlıklaştırılması gerçekleştirilerek ikinci etaba İnşallah ihalesine başlayacağız.

“Alt geçide binlik boru döşeniyor”

Zeybek, “Altyapı çalışmalarımız hızla devam ediyor. Asfalt ve yol çalışmalarımız devam ediyor. Alt geçidin olduğu yerde bölgede alt geçitten önce yağmur suyu tahliye kanallarını bir an önce yapıp Allah muhafaza yağmur yağdığı zaman alt geçitte bir sıkıntı yaşamayalım diye oraya binlik yağmur suyu hattı, Hıdırlık çıkışına Devlet Su İşleri bitimine kadar da 800’lük bir yağmur suyu hattı yaparak su tahliyesini tamamlamış olacağız. Yine bizim Ördekli caminin yani eski Müze’nin olduğu yerden Ataköy Kavşağı’ndaki Migros’a kadar olan bölgede içme suyu hattımız asbest hattımız asbest borularla sağlanıyordu. İnşallah onlar da çelik boruyla değiştirmeyi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

“Yatırımcı kurumları uyardık, asfalt attıktan sonra ruhsat vermeyiz”

Zeybek açıklamasında mahallelerdeki yapılacak asfalt çalışmalarını Afyon’daki kurumlardaki birim müdürleri ile yaptıkları istişare toplantısında söylediklerini kaydeden Zeybek, “Biz proje ile asfaltı kazıdıktan sonra altyapı çalışması olan kurumların, orada altyapı çalışmaları bizim asfalt dökmeden önce bitirmelerini özellikle kendilerine tavsiye ettik. Asfaltı döktükten sonra da hiçbirine kazı ruhsat vermeyeceğini ifade ettim. Yine mezarlıktan emniyetin buraya kadar olan içme suyu hattımızı yeniledik. Bu Hamidiye Pazarı’nın olduğu yerden Anıtpark’a kadar olan kısmı da ihalesini gerçekleştirdik. Müteahhitle sadece imza aşamasını bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Zeybek Devlet Hastanesine kreş sözünü tutuyor

Zeybek konuşmasını “Seçimlerde söz verdiğimiz Devlet Hastanesi’ne kreş projemizi hazırladık. İhalemiz gerçekleşti. İki firma ihaleye girdi. İhaleyi alan firmayla önümüzdeki hafta zannederim sözleşmeyi imzalayacağız. Devlet hastanesine 450 kişilik bir kreş projemiz var. İnşallah bunları da en kısa sürede yapıp halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz” sözleri ile noktaladı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil