resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Gündem, İlçeler 24 Kasım 2021 202 Görüntüleme

Başkan SARI’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı 24 Kasım Öğretmenler Günü olması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan SARI mesajında; “İnsanımızı yüksek idealler doğrultusunda yetiştiren ve geleceğimizi büyük bir özveriyle inşa eden öğretmenlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum.

Medeniyetimiz, tarihin her döneminde öğretmenlerine en yüksek değeri vermiştir. Öğretmenlerimiz her devirde yaşadıkları toplumun âkil insanı, yol göstericisi, millî ve manevi değerlerinin taşıyıcısı konumundadır. Şüphesiz ki ülkemiz; sahibi olduğu bu eşsiz eğitim kahramanlarının, ülkemizin her köşesinde sabırla ve fedakârca görev yapan öğretmenlerimizin omuzları üzerinde yükselmiştir.
Türk gençliğinin ruhen, fikren, ahlâken ve vicdanen iyi yetişmesi; kendisini tüm benliğiyle öğrencisine adayan öğretmenlerden geçmektedir. İnsan yetiştirmeyi, aynı zamanda bir medeniyet inşasından farksız gören şuurla bizlere ve yarının sahiplerine istikbalin kapılarını aralatacak anahtar öğretmenlerimizin elindedir.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim seferberliğine tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor; terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil