FLAŞ HABER:
Ana Sayfa İlçeler 7 Eylül 2021 208 Görüntüleme

Başkan Sarı “Geleceğimizin Teminatı Çocuklarımız İle Bir Aradayız”

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının ardından okullara ziyaret gerçekleştirerek 2021-2022 eğitim öğretim yılını tebrik etti.

Yeni eğitim ve öğretim yılının ilk haftalarını öğrencilere ayıran Belediye BaşkanSarı, ilk olarak Şehit Süleyman Şahin İlkokulunu ziyaret etti. Akabinde ise Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal Ortaokulu, Şehit Şükrü Bayrakçı Kız İmam hatip Lisesi, Anadolu İmam hatip Lisesi ve son olarak ise Şehit Muhammet Bayram Anaokuluna ziyaret gerçekleştirerek öğretmenlerin ve öğrencilerin 2021-2022 yeni eğitim öğretim yılını tebrik etti.

Ziyaretlerde Başkan Sarı’ya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, Zabıta Müdürü Hasan Hüseyin Sarı ve Başkanlık makamı sekreteri Ülkü Tosun eşlik etti.

Öğretmenler ve idareciler ile bir süre sohbet ederek, Okulların eksiklikleri ve ihtiyaçları ile ilgili bilgi alan Başkan Sarı, içerisinde maske ve dezenfektanların yer aldığı hediye poşetlerini okul müdürlerine takdim etti.

Ders gören öğrenciler ile de sohbet etmeyi ihmal etmeyen  Başkan Sarı, öğrencilerimize derslerinde kolaylıklar ve başarılar dileyerek öğrencilerimizin talep ve isteklerini dinledi.

Ziyaretlerin arından bir konuşma yapan Başkan Sarı yaptığı konuşmasında, “Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını dolayısıyla eğitime uzun bir süre ara verilmesinin ardından geleceğimizin teminatı çocuklarımız bu yıl yüz yüze eğitim ile derslerini almaya devam edecekler. Okumak, okutmak, öğrenmek ve öğretmek hayatınızda yaptığınız en kıymetli şeydir. Geleceğe kendimizi hazırlamak okumanın kıymetini bilmekten geçer bizler kendimizi okula ne kadar verirsek ne kadar okumayı seversek o kadar gelecekte başarılı oluruz. Belediye olarak her zaman eğitimin ve öğrencilerimizin yanındayız. Okullarımızın ihtiyaçları konusunda belediye olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Okullarımıza asla ve asla siyaseti sokmayacağız. Bu öğretmenler bizim öğretmenlerimiz ve bu öğrenciler bizim öğrencilerimiz. Sizler için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bu duygu ve düşünceler ile tekrardan tüm öğretmen ve öğrencilerimizin 2021-2022 yeni eğitim ve öğretim yılını kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil