FLAŞ HABER:
Ana Sayfa İlçeler 19 Mayıs 2021 298 Görüntüleme

Başkan Sarı, “Dinarımızın Tarihi Gün Yüzüne Çıkıyor”

İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Afyonkarahisar Müze Müdürü Mevlüt Üyümez ve Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Bilgin ilçemiz incirli mahallesinde eskiden hastanenin bulunduğu alanda başlayacak olan kazı çalışmaları öncesinde yerinde incelemelerde bulundular.

Yapılacak olan kazı çalışmaları ile ilçemizde bulunan tarihi dokular da gün yüzüne çıkacak. Yetkililer İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya ve Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’ya İnceleme yapılan alanda ilçemizde geçmişte yaşayan uygarlıklara dair birçok tarihi dokunun yer aldığını belirttiler.

İlçemizin geçmiş dönemden bugüne birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığını belirten Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “Dinarımız tarih yönünden çok zengin bir ilçedir. İlçemizde Apameia Antik Tiyatro kazıları da devam ediyor. Aynı zamanda eskiden hastanenin bulunduğu alanda da başlayacak olan kazı çalışmaları ile Dinarımızın tarihi gün yüzüne çıkmış olacak. Kazı çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından yurtiçinden ve yurtdışından birçok vatandaşımızda bu alanlara ziyaretler gerçekleştirecek. Böylelikle ilçemizde ekonomi alanında biraz daha fazla hareketlilik olmasını hedefliyoruz.” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil